Ligue 1. Świńska grypa wywołała zamieszki?

Wiadomość o odwołaniu meczu Olympique Marsylia z PSG, podjęta na sześć godzin przed planowanym terminem rozegrania spotkania, rozwścieczyła kibiców. Fani obu drużyn starli się na ulicach Marsylii. Policja zatrzymała 16 osób, kilkanaście zostało rannych.
Zobacz więcej zdjęć z zamieszek »

Mecz odwołano, gdyż u Ludovica Giuly'ego, Mamadou Sakho i Jeremy'ego Clementa stwierdzono przypadki świńskiej grypy ». Kibice z Paryża dowiedzieli się o tym w drodze na mecz.Wieczorem wylegli na ulice Marsylii i doszło do zamieszek z kibicami gospodarzy. Starcia toczyły się głównie w okolicach dworca głównego i Starego Portu. Interweniowała policja, która zatrzymała 16 uczestników zajść. Jak poinformował szef policji w Marsylii Philippe Klayman rannych zostało kilkanaście osób.

Prezydent francuskiej federacji piłkarskiej Frederic Thiriez zaprzecza, że odwołanie meczu stało się bezpośrednim powodem zajść. - Twierdzenie, że incydenty związane są z odroczeniem meczu jest intelektualnym oszustwem. Bójki musiały być ustawione - powiedział Thiriez gazecie "L'Equipe".

Faktycznie, mecz był już wcześniej określany jako "mecz podwyższonego ryzyka". Kibice PSG od początku lat dziewięćdziesiątych wywoływali różnego rodzaju incydenty w meczach z Arsenalem, Chelsea, Bayernem Monachium, CSKA Moskwa i Galatasaray Stambuł. W tym sezonie ich drużyna nie gra w pucharach, więc koncentrują się ich drużyna po nie zakwalifikował się na wyjazdach w lidze francuskiej, szczególnie do Marsylii, Nicei, Lyonu, Saint-Etienne, Montpellier i Bordeaux. Z kibicami drużyn z tych miast żyją w największym konflikcie.

W starciach po meczu otwarcia sezonu z Montpellier jeden z kibiców PSG stracił oko.

Świńska grypa przyczyną odwołania meczu Olympique Marsylia - PSG »