Dyskusja w USA. Czy Tomasz Adamek może pokonać braci Kliczko?

Po zwycięskiej walce Tomasza Adamka z Andrzejem Gołotą wśród kibiców boksów w USA rozgorzała dyskusja: czy Tomasz Adamek jest gotów by walczyć z braćmi Kliczko i czy może mu się udać? Opinie są różne, za to większość zgadza się co do jednego - Adamek ma to, czego potrzeba dziś wadze ciężkiej.
Statystyka ciosów: Adamek - 196, Gołota ... »

- Stary, czy chcę, żeby Adamek był prawdziwą eksplozją w wadze ciężkiej? Sposób w jaki pokonał Gołotę - to jest coś, czego waga ciężka potrzebuje. To koleś, który nie bierze jeńców w walce - pisze Stephen z Montrealu.

Okazuje się, że postać Adamka wzbudza wielkie emocje nie tylko w Polsce. Serwisy blogowe i fora dyskusyjne poświęcone tematyce boksu zapełniają się opiniami na temat przyszłości Polaka.

- Nie wiem, czy Adamek może pokonać bokserów takich jak bracia Kliczko czy Powietkin, ale te walki będą wielkimi wydarzeniami - czytamy na blogu "The Ring".

Internauci zastanawiają się, czy Adamek jest w stanie sprostać wyzwaniu, jakim byłaby walka z którymś z braci Kliczko. Ukraińscy pięściarze to hegemonii światowego boksu. Starszy z braci, Witalij (38 (37 KO) - 2), jest w posiadaniu tytułu mistrza świata organizacji WBO. Włodimir (53 (47 KO) - 3) od lat rządzi w organizacjach IBF i WBO. Obaj studiowali filozofię i sport na uniwersytecie w Kijowie, gdzie obronili doktorat.

Właściciel bloga "The Queensberry Rules" cieszy się z pojawienia się w wadze ciężkiej "małego i zwinnego Adamka", który spróbuje sprostać "nudnym gigantom".

- Wszyscy wspaniali mistrzowie począwszy od Joe Louisa, a kończąc na Muhammadzie Ali ważyli niewiele ponad 90 kg. To opozycja do dzisiejszych nudnych, ważących 115, a nawet 130 kg gigantów. Waga ciężka z takimi bokserami jak Adamek, Haye czy Arreola to marzenie. To byłaby zabawa! Dopóki jednak istnieją ukraińscy bracia, wszyscy zmuszeni są walczyć o trzecie miejsce - czytamy na blogu.

Prócz pojedynczych wpisów powstają również całe wątki dyskusyjne na forach.

- Czy ktokolwiek myśli, że Adamek ma szanse w starciu z braćmi Kliczko? Niezależnie od wyniku takiej walki, obejrzenie jej byłoby wielką przyjemnością - podkreślają internauci.

Amerykańskie media: Adamek ma dwie opcje

- Tomasz Adamek ma dwie możliwości. Albo walka z braćmi Kliczko albo powrót do wagi juniorciężkiej i tam starcie ze zwycięzcą pojedynku Bernard Hopkins - Roy Jones Jr. - pisze Dan Rafael, dziennikarz amerykańskiej stacji ESPN.

"Terminator" kolejnym rywalem Tomasza Adamka »