ESPN: Tomasz Adamek ma dwie opcje

- Tomasz Adamek ma dwie możliwości. Albo walka z braćmi Kliczko albo powrót do wagi juniorciężkiej i tam starcie ze zwycięzcą pojedynku Bernard Hopkins - Roy Jones Jr. - pisze Dan Rafael, dziennikarz amerykańskiej stacji ESPN.
Triumf Tomasza Adamka na zdjęciach »

Po walce Tomasza Adamka z Andrzejem Gołotą cały bokserski świat zastanawia się: co dalej? Na to pytanie stara się odpowiedzieć Dan Rafael, bokserski ekspert amerykańskiej stacji ESPN

- Jasne - Adamek walczył "tylko" z gasnącym 41-letnim Andrzejem Gołotą, ale na ringu prezentował się znakomicie. Najlepszą wiadomością dla niego jest, że teraz ma możliwości. Może dalej bić się wadze ciężkiej albo wrócić do swojej juniorciężkiej i tam bronić tytułu - pisze Dan Rafael.

Amerykański dziennikarz precyzuje opcje, które Adamek prawdopodobnie rozważy po walce z Gołotą. Pierwsza, to walka z braćmi Kliczko.

- Czy w przyszłości dojdzie do walki Polaka z Władimirem albo Witalijem Kliczką? Ukraińscy bokserzy w dalszym ciągu mają zatarg z Davidem Hayem, który mocno odgrażał się im przed niedoszłą walką z Władimirem. Pojedynek nie doszedł do skutku, więc czemu teraz nie Adamek? - zastanawia się Dan Rafael.

Drugą możliwością, jaką widzi publicysta ESPN, jest walka ze zwycięzcą pojedynku Bernard Hopkins - Roy Jones Jr.. Adamek z Hopkinsem miał się zmierzyć już kilka miesięcy temu, jednak problemem okazała się umowa z HBO.

- A może Adamek wróci do wagi juniorciężkiej i spróbuje swoich sił ze zwycięzcą walki Hopkins - Roy Jones Jr? Pewne jest, że Polak i jego promotor Kathy Duva nie podejmą żadnej pochopnej decyzji. Pomyślą i wybiorą najlepiej płatną opcję - dodaje dziennikarz.

Dan Rafael pisze również o swoich odczuciach po walce Adamka z Gołotą.

- Walka w Polsce znaczyła tyle, co Super Bowl albo Mistrzostwa Świata. Walkę na żywo obejrzało 17 tysięcy widzów! - kończy Dan Rafael.

"Terminator" kolejnym rywalem Tomasza Adamka? »