F1. Piquet senior żąda przeprosin od Renault

Trzykrotny mistrz Formuły 1 - Nelson Piquet senior żąda przeprosin od teamu Renault za zwolnienie jego syna oraz za wszczęcie przeciwko niemu kroków prawnych. W przeciwnym wypadku Brazylijczyk złoży doniesienie do sądu. Kierowcą francuskiego zespołu od nowego sezonu będzie Robert Kubica.


Nelson Piquet junior został wyrzucony z Renault przez szefa Flavia Bratore, jeszcze zanim na jaw wyszła afera singapurska. Briatore podczas tamtejszego Grand Prix w 2008 roku rozkazał młodemu kierowcy rozbić swój bolid, by zwiększyć szansę Fernando Alonso na zdobycie mistrzostwa świata.

FIA ukarała Włocha dożywotnim zakazem działalności we wszelkich sportach motorowych. Wcześniej cały team Renault popierał decyzję Briatore o zwolnieniu Brazylijczyka i wszczęciu kroków prawnych przeciwko rodzinie Piquetów.

Teraz Piquet senior żąda przeprosin za taką postawę zespołu: - Renault ma dwa tygodnie. Jeśli nic nie usłyszę, złożę wobec nich pozew - wyznał były mistrz świata. Dodał także, że jego synowi FIA nie postawiła żadnych oficjalnych zarzutów za aferę singapurską i w ogóle nie rozumie on całej histerii wokół działań młodego kierowcy.

Kubica w Renault z Kovalainenem »