Niemieckie media: Nick Heidfeld może trafić do McLarena

Według niemieckich mediów aktualny kierowca zespołu BMW Sauber Nick Heidfeld ma duże szanse na miejsce w bolidzie McLarena. Potencjalnym nowym pracodawcą Niemca jest też Renault.
"Abendzeitung" donosi, że lider zespołu McLarena Lewis Hamilton stara się zablokować transfery Nico Rosberga i Kimiego Raikkonena. Pierwszy jest obiecującym i ciągle młodym niemieckim talentem, a drugi to uznana marka w F1.

Hamilton może obawiać się rywalizacji wewnątrz zespołu podobnej do tej z czasów, gdy drugim kierowcą był Fernando Alonso. Pozycja Rosberga mogłaby być jeszcze silniejsza biorąc pod uwagę fakt, że jest on Niemcem - dostarczycielem silników i współwłaścicielem ekipy jest niemiecki Mercedes. Od wielu lat firma stara się zatrudnić swojego rodaka. W tym wypadku zatrudnienie słabszego Heidfelda byłoby dla Hamiltona korzystniejsze.

- W ciągu ostatnich dziesięciu lat konsekwentnie miał dobre występy - powiedział niedawno o Heidfeldzie Norbert Haug zajmujący się sportem w Mercedesie. Byłby on doświadczonym i dobrym pomocnikiem lidera.

Z kolei tabloid "Bild" twierdzi, że Heidfeld raczej zajmie miejsce Romaina Grosjeana w Renault i tym samym nadal będzie partnerem Roberta Kubicy, który już wcześniej podpisał kontrakt z francuską ekipą.

Gazeta przypomina jednak, że Niemiec debiutował w zespole Prost w 2000 roku, później jeździł jeszcze w Sauberze, Jordanie, Williamsie i BMW, ale w żadnym teamie nie zdołał wygrać wyścigu.

A brytyjskie media - chcą Buttona w McLarenie »