Drużyna baseballa zarobiła 50 mln dolarów na interesach z Madoffem

Jak wynika z dokumentów ujawnionych w sądzie właściciel drużyny New York Mets Fred Wilpon zarobił 47,8 mln dolarów na interesach z Bernardem Madoffem, finansistą skazanym na 150 lat więzienia za zdefraudowanie kilkunastu miliardów dolarów, który jest uznawany za współwinnego wybuchu kryzysu finansowego.
The Mets Limited Partnership, które jest zarządzane przez Freda Wilpona złożyło na dwóch kontach prowadzonych przez Madoffa 522,8 mln dolarów a podjęło z nich 570,6 mln dolarów. Wynika to z dokumentów przedstawionych przez powołanego przez sąd do zarządzania majątkiem Madoffa kuratora Irvinga Picarda. W oświadczeniu wydanym przez klub można przeczytać, że Mets nie zarobili żadnych pieniędzy na kontaktach z finansistą.

Kilka miesięcy temu Erwin Arvedlund opisał w książce pod tytułem "To Good To Be True" działalność Madoffa. Według autora rodzina Wilpon może być zmuszona sprzedać drużynę, wskutek strat poniesionych na interesach z Madoffem. W odpowiedzi właściciele klubu poinformowali, że nie jest on na sprzedaż, a Arvedlund nie wie nic o drużynie, ani o jej finansach.

Golf i rugby na igrzyskach. Zastępują baseball »