Xavi: Rosjanie wyjechali z niezasłużoną nagrodą

- Będzie ciężko zrewanżować się w meczu wyjazdowym, ale to my wciąż jesteśmy liderem grupy i awans zależy tylko od nas - powiedział po przegranym meczu piłkarz Barcelony Xavi.
Barcelona nie obroni tytułu? Może Ty wygrasz LM! »

- Ten mecz od początku nam się nie układał. Szybko straciliśmy bramkę, a później zmarnowaliśmy wiele okazji na wyrównanie - powiedział pomocnik dziennikowi "As". - Kiedy wreszcie doprowadziliśmy do remisu, daliśmy się złapać na kontratak i przegraliśmy. Wygralibyśmy dziewięć na dziesięć takich spotkań, ale ten jeden przegrany przytrafił się nam właśnie we wtorek.

Xavi dodał, że defensywnie zorientowany zespół rosyjski nie zasłużył na zwcyięstwo, ale podkreślił, że Barcelonie również zabrakło skuteczności, by pokonać zespół gości.

- Najlepiej gra nam się, kiedy otwieramy wynik, a w przypadku kiedy przeciwnik broni się całym zespołem jest nam dużo trudniej. Szczególnie, kiedy brakuje nam ostatniego podania. Rosjanie wyjechali z niezasłużoną nagrodą - powiedział 29-letni pomocnik.

- Będzie ciężko zrewanżować się w meczu wyjazdowym, ale to my wciąż jesteśmy liderem grupy i awans zależy tylko od nas. W każdym razie zdajemy sobie sprawę, że teraz musimy odrobić stracone u siebie punkty.

Megasensacja w Barcelonie - relacja »