Liga Mistrzów. Wtorkowy wieczór niespodzianek

Liverpool prowadził z Lyonem 1:0, ale przegrał 1:2. Rumuńska Unirea Urziceni rozgromiła w Glasgow Rangersów 4:1. Inter dwukrotnie przegrywał z Dynamem, ale ostatecznie zremisował. Barcelona przegrała i to na Camp Nou z Rubinem Kazań.

Zobacz bramki z meczów na zczuba.tv

Czytaj relację ze spotkań na zczuba

Grupa E - tabela

VSC Debreczyn - Fiorentina 3:4

W Debreczynie kibice obejrzeli grad bramek. Gospodarze prowadzili 1:0, ale później szybko stracili trzy gole. Kiedy znowu złapali kontakt po golu Rudolfa na ziemię czwartą bramką dla Włochów sprowadził ich Santana. Rozmiary porażki zmniejszył jeszcze Coulibaly, ale to było wszystko na co tego dnia stać było Węgrów.

Liverpool - Lyon 1:2

Od 25. minuty "The Reds" musieli sobie radzić bez Stevena Gerrada, który utykając opuścił boisko. W jego miejsce na placu gry pojawił się Fabio Aurelio. Jeszcze przed przerwą do bramki Llorisa trafił Benayoun. W drugiej części goście wzięli się do odrabiania strat i po bramkach Gonalonsa i Delgado ostatecznie wygrali. Piłkarze Rafy Beniteza ponieśli czwartą porażkę z rzędu, drugą bez kontuzjowanego Fernando Torresa. Hiszpański napastnik ma się wykurować dopiero na niedzielne spotkanie z Manchesterem United.

Grupa F - tabela

Inter Mediolan - Dynamo Kijów 2:2

Dynamo szybko objęło prowadzenie po golu Michalika. Stan meczu wyrównał Stanković. Po samobójczym trafieniu Lucio ponownie na prowadzenie wyszli jednak goście. Inter zabrał się do odrabiania strat zaraz po przerwie. Autorem gola był Walter Samuel. Kibice w Mediolanie liczyli jednak na więcej.

Barcelona - Rubin Kazań 1:2

Już pierwsza akcja gości zakończyła się bramką. W drugiej minucie Riazancew zdecydował się na uderzenie z dystansu, czym kompletnie zaskoczył Valdesa. Piłka wpadła w samo okienko. W 42. minucie w miejsce Semaka na boisko wszedł Rafał Murawski. Barcelona wyrównała dwie minuty po przerwie. Podanie zgłębi pola znakomicie wykorzystał Zlatan Ibrahimović, który mocnym strzałem w długi róg pokonał Ryżikowa. W 74. minucie Rosjanom ponowne prowadzenie dał Karadeniz. Rubin do końca nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa i odniósł pierwsze, historyczne zwycięstwo w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Grupa G - tabela

Glasgow Rangers - Unirea Urziceni 1:4

Szkoci prowadzili dzięki pechowi Ricardo Vilany, który niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki. Do remisu w 32. minucie doprowadził Bilasco. Rumunii objęli prowadzenie jeszcze przed zejściem do szatni po samobójczym golu Lafferty'ego. Po przerwie drużyna byłego trenera Wisły Kraków Dana Petrescu jeszcze podwyższyła wynik. Po kolejnym samobójczym trafieniu piłkarza Rangersów i Brandana mecz zakończył się wynikiem 1:4.

VfB Stuttgart - Sevilla 1:3

Od 23. minuty goście prowadzili po bramce Squillaciego. Wynik dziesięć minut po przerwie podwyższył Jesus Navas. W 72. minucie Lehmanna znowu pokonał Squillaci. Gospodarze odpowiedzieli dwie minuty później golem Elsona, ale na odwrócenie losów spotkania zabrakło im czasu.

Grupa H - tabela

AZ Alkmaar - Arsenal Londyn 1:1

Arsenal zremisował, mimo, że przez większość część spotkania prowadził po golu Fabregasa. Marzenia o trzech punktach odebrał "Kanonierom" Mendes da Silva strzelając bramkę w ostatniej minucie.

Olympiakos Pireus- Standard Liege 2:1

Olympiuakos przegrywał 1:0, ale szybko odpowiedział po golu Mitroglou. O zwycięstwie gospodarzy zadecydowało trafienie Stoltidisa w 93. minucie.

Zostań menedżerem najlepszych piłkarzy w Europie i zagraj w Wygraj Ligę Mistrzów