El. MŚ 2010. Wylosowano pary barażowe

Irlandia zagra z Francją w najciekawszej parze barażowej o udział w Mistrzostwach Świata 2010 w RPA. Najbardziej wyrównany powinien być pojedynek Grecji z Ukrainą. Drugi zespół ?polskiej? grupy 3 - Słowenia zagra z Rosją. Najłatwiejsze zadanie powinna mieć Portugalia, która zmierzy się z Bośnią i Hercegowiną
Tak relacjonowaliśmy losowanie Z czuba i na żywo »

Losowanie par barażowych odbyło się w siedzibie głównej FIFA, w Zurychu. Mecze rozegrane zostaną 14 i 18 listopada.

Irlandia, która w grupie 8 zajęła drugie miejsce, tuż za Włochami, będzie gospodarzem pierwszego meczu z Francją. Mistrzowie świata z 1998 roku przegrali rywalizację w grupie 7 z Serbią, która wyprzedziła ich tylko o jeden punkt.

Druga w grupie 1 Portugalia spotka się z Bośnią i Hercegowiną z grupy 5, a pierwszy mecz odbędzie się na Półwyspie Iberyjskim. Mistrzowie Europy z 2004 roku - Grecy, którzy w grupie 2 okazali się słabsi od Szwajcarów, w walce o awans na mundial zmierzą się z Ukrainą. Pierwszy mecz odbędzie się w Atenach.

Słowenia, która wyprzedziła w grupie 3 m.in. reprezentację Polski, zagra z Rosjanami - "brązową" drużyną ostatnich Mistrzostw Europy. "Sborna" w grupie 4 okazała się słabsza tylko od Niemców. Pierwsze spotkanie tej pary zostanie rozegrane najprawdopodobniej na moskiewskich Łużnikach.

Pary barażowe:

Irlandia - Francja

Portugalia - Bośnia i Hercegowina

Grecja - Ukraina

Rosja - Słowenia

Zobacz serwis o MŚ 2010 na Sport.pl »