Bundesliga. Udany powrót Błaszczykowskiego

W 9. kolejce niemieckiej Bundesligi Jakub Błaszczykowski powrócił do pierwszego składu Borussii Dortmund. Przeżywający ostatnio trudny okres reprezentant Polski grał od pierwszej minuty w meczu z Vfl Bochum, wygranym przez gospodarzy 2:0. Polak zagrał dobry mecz, to jego podanie w 20. minucie zamienił na gola Barrios.
Błaszczykowski ostatni raz wyszedł w pierwszym składzie Borussii 12 września w meczu z Bayernem Monachium. Borussia zebrała wtedy srogie baty - przegrała 1:5, Błaszczykowski został zmieniony w 70. minucie i od tej chwili stracił miejsce w wyjściowej jedenastce. W kolejnych meczach Polak albo nie grał wcale, albo wchodził na 20 minut z ławki rezerwowych.

Wreszcie w 9. kolejce Kuba dostał swoją szansę i wygląda na to, że ją wykorzystał. W 20. minucie jego podanie z prawej strony zamienił na bramkę Barrios. W 51. minucie Subotic podwyższył na 2:0 i Borussia wygrała drugi mecz z rzędu, tym razem z Błaszczykowskim grającym od 1 do 85 minuty (zmieniony przez Grosskreutza ). Czy Kuba już na stałe wrócił do pierwszego składu Borussii? Dowiemy się dopiero 23 października, kiedy to piłkarze z Dortmundu zagrają na wyjeździe w Leverkusen.