Fyrstenberg i Matkowski przegrali w finale w Szanghaju

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski przegrali w finale turnieju w Szanghaju z Julienem Benneteau i Jo-Wilfriedem Tsongą 2:6, 4:6, ale cały czas mają szansę na awans do kończącego sezonu turnieju ATP World Tour Finals.
 Set ISet IIWynik
Fyrstenberg/Matkowski240
Benneteau/Tsonga 6 6 2

Polacy mimo porażki awansowali na ósme miejsce w rankingu par deblowych i mają bardzo duże szanse na wyjazd na rozgrywany w londyńskiej O2 Arena kończący sezon ATP World Tour Finals.

- Przyszły tydzień robimy sobie wolny, a najgroźniejsi rywale będą grać, więc mogą zmniejszyć dystans. My zamierzamy dobrze przygotować się do trzech ostatnich startów przed Londynem - w Wiedniu, Walencji i Paryżu. Właśnie w hali Bercy wszystko się rozstrzygnie - mówił jeszcze przed finałem Fyrstenberg, który z Matkowskim dwukrotnie wystąpił w turnieju Masters Cup w 2006 i 2008 roku.

Finał z francuskim duetem Benneteau - Tsonga był bardzo jednostronnym pojedynkiem. Polacy od lat mówią, że nie lubią i nie potrafią grać przeciwko rywalom, którzy są specjalistami od singla. Fyrstenberg z Matkowskim mieli ogromne problemy z przyjęciem zagrywki, sami w pierwszym secie zagrywali dość lekko i przegrali łatwo 2:6.

W drugim gemie Francuzów postraszył zagrywką Matkowski, Polacy byli bardzo blisko przełamania serwisu rywali, ale w decydujących momentach to rywale zagrywali skuteczniej.

Blog Fyrstenberga i Matkowskiego prosto z Szanghaju czytaj tutaj »