Trener Gołoty przed walką z Adamkiem: Zwycięzca walczy z Kliczką

- Słyszałem, że to ma być pewien rodzaj eliminatora. Zwycięzca polskiej walki stulecia będzie walczył z którymś z braci Kliczko - mówi trener Andrzeja Gołoty, Sam Colonna.
Więcej o boksie na bokser.org »

W sobotę około południa na terenach sekcji bokserskiej stołecznej Legii Andrzej Gołota odbył pierwszy trening od czasu przylotu do Polski. Gołota przebiegł kilka kilometrów, a potem uciął sobie długą pogawędkę z dawnymi znajomymi, których spotkał na obiekcie. Po południu do Warszawy przyleciał trener popularnego "Andrew"- Sam Colonna. Chicagowski szkoleniowiec z szacunkiem wypowiadał się o najbliższym rywalu swojego podopiecznego, Tomaszu Adamku. Dodał również, że wedle jego informacji zwycięzca zaplanowanej na 24 października polskiej "walki stulecia" zmierzy się w kolejnym występie z jednym z dzierżących łącznie trzy mistrzowskie pasy wagi ciężkiej braci Kliczko.
Andrzej Gołota: to dyshonor, że Adamek chce ze mną boksować w ciężkiej


- Jak Pan pamięta swoje pierwsze spotkanie z Tomaszem Adamkiem?

Sam Colonna: Pamiętam, że gdy po raz pierwszy zobaczyłem go na treningu, pomyślałem że jest materiałem na mistrza. Wykazywał wszelkie cechy, które predysponowały go do zdobycia mistrzostwa świata. On jest bardzo inteligentnym pięściarzem i pokazał to zdobywając pasy najpierw w kategorii półciężkiej, a potem junior ciężkiej. Adamek to świetny pięściarz.

- Jaka była Pana pierwsza reakcja gdy dowiedział się Pan o możliwości walki z Adamkiem?

S.C: Z początku potraktowałem to jako żart. Nie wierzyłem, że taka walka może dojść do skutku. Potem jednak okazało się, że wiele osób myśli o tym bardzo poważnie i dodatkowo znalazły się na to pieniądze. Wtedy zrozumiałem, że to jednak realna oferta i zaczęliśmy trenować.

- Ile kilogramów Andrzej zrzucił w czasie treningu do tej walki?

S.C: Kiedy zaczęliśmy przygotowania Andrzej wa żył około 122 kilogramów. W dniu walki powinien ważyć około 110-111 kilogramów.

- Jak będą wyglądać ostatnie dni Andrzeja przed walką?

S.C: Nastawiamy się głównie na odpoczynek i lekkie zajęcia. Całą ciężką pracę wykonaliśmy w USA. Naprawdę Andrzej wykonał kawał dobrej roboty w czasie treningów. Ostatnie dni to bardziej relaks, trochę zajęć na tarczy i walka z cieniem.

- Czy to że stawką walki będzie pas IBF Intercontinental ma dla Pana jakieś znaczenie?

S.C: Ta walka jest bardzo duża sama w sobie, a fakt, że stawką będzie jeszcze pas IBF sprawia, że ten pojedynek będzie jeszcze bardziej głośny. Słyszałem, że oprócz tego, to ma być pewien rodzaj eliminatora. Zwycięzca polskiej walki stulecia będzie walczył z którymś z braci Kliczko.

Raport specjalny o walce Gołota - Adamek »