Ponad 70 000 podpisów pod listem do FIFA i UEFA

Po bojkocie meczu ze Słowacją w el. MŚ kibice piszą list do najwyższych władz futbolu - FIFA i UEFA. Zbieranie podpisów zaczęło się niedawno, a jest ich już ponad 70 000 i wciąż przybywa w piorunującym tempie.
- Władze związku zachowują się, jakby problem ich nie dotyczył. Obrażają dziennikarzy i kibiców, zwiększają sobie pensje, wypłacają premie za dobrze wykonaną pracę, wydają gigantyczne pieniądze na delegacje i obsługę firm zewnętrznych, rozkładając budżet - to fragment listu. Przeczytać cały list i podpisać się pod nim można na stronie www.fifauefa.pl ».

Lato: Bojkot? Żadnego bojkotu nie było


Zdaniem autorów protestu list do FIFA i UEFA może sprawić "żeby panowie, którzy rządzą futbolem od dziesiątek lat, odeszli; żebyśmy przestali się za nich wstydzić". To jedyny sposób na zmiany w PZPN, bo, jak zauważają inicjatorzy akcji, związek jest organizacją autonomiczną, na którą polskie władze właściwie nie mają wpływu. "Zaapelujmy do największych światowych organizacji piłkarskich o to, żeby coś z PZPN-em zrobiły".

O akcji napisał blog Supergigant

"Podpisujemy się pod wielkim listem od polskich kibiców do Michela Platiniego i Seppa Blattera, skoro rząd nie może, to może oni nakłonią PZPN do zmiany statutu. Nie robimy konkurencji dla koniecpzpn.pl - rozmawiałem z nimi i poinformowałem, że coś takiego rusza" - pisze autor na blogu.

Więcej o akcji przeczytaj na Supergigancie »