Oceny Polaków w meczu ze Słowacją.

Polacy przegrali 0:1 i tym samym bezpośrednio do MŚ w RPA awansowali rywale. Oceny w skali 1-6.
Zobacz samobój Gancarczyka na Z czuba.tv »

Jerzy Dudek - 4

Przy samobójczej bramce Gancarczyka był bez szans. Później rzadko musiał interweniować, ale na 25 minut przed końcem uratował zespół przed stratą drugiego gola powstrzymując Kozaka.

Jakub Rzeźniczak - 2+

W 20. minucie tak wybijał piłkę głową, że ta trafiła pod nogi Hamsika. W drugiej połowie wyszło mu jedno zagranie w ofensywie, gdy dośrodkował na głowę Jelenia.

Arkadiusz Głowacki - 2

W pierwszej połowie, gdy Słowacy atakowali słaby w przerywaniu akcji, jeszcze gorszy przy wyprowadzaniu piłki. Jego dalekie podania kończyły się stratą.

Jarosław Bieniuk - 2+

Tak samo jak Głowacki, ale z plusem, bo w pierwszej połowie w ostatniej chwili zdjął piłkę z nogi Marka Hamsika.

Seweryn Gancarczyk - 2-

Po pierwszym dośrodkowaniu strzelił samobójczego gola. Źle wyprowadzał piłkę, często bardzo łatwo ją tracił. Po przerwie pozwolił wyprzedzić się Kozakowi, a Polaków ratować musiał Dudek.

Jakub Błaszczykowski - 3+

Bardzo się starał, dobrze rozumiał się z Brożkiem, pomagał też w przerywaniu akcji rywali.

Mariusz Lewandowski - 3

Na początku zaliczył głupią stratę. Później zabrał się za strzelanie. Pierwsze uderzenie minęło bramkę Muchy o 10 metrów. Po drugim piłka trafiła w poprzeczkę. Po przerwie z wolnego trafił w mur, a pod koniec meczu trafił w słowackiego bramkarza.

Roger - 3

Zastąpił słabego w sobotę Macieja Iwańskiego i była to dobra decyzja Stefana Majewskiego. Pomocnik AEK starał się rozgrywać. W pierwszej połowie jego podania zaczynały płynne akcje Polaków. W drugiej zgasł i został zmieniony.

Ludovic Obraniak - 3

Starał się, próbował dośrodkowywać i strzelać, często schodził do środka. Na 20 minut przed końcem mógł strzelić wyrównującego gola, ale uderzył słabo.

Paweł Brożek - 1+

Zdecydowanie mniej widoczny od Jelenia. Wyróżnił się dwoma podaniami do Błaszczykowskiego, po których Polska miał dobre okazje do strzelenia gola.

Ireneusz Jeleń - 4

Najlepszy z graczy ofensywnych. Już na początku oddał groźny strzał, który z trudem obronił Mucha. Pod koniec pierwszej połowy zmarnował najlepszą okazję do strzelenia gola, gdy z 10 metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką. Po przerwie trafił w Muchę.