Puste trybuny Stadionu Śląskiego podczas Polska - Słowacja

Zaledwie 4 tysiące polskich kibiców zasiada na trybunach stadionu, który może ich pomieścić aż 47 tysięcy. Spośród 4 tysięcy biletów przygotowanych dla kibiców ze Słowacji sprzedano ok. tysiąca. Relacja Z czuba i na żywo na Sport.pl.
Relacja z meczu Polska - Słowacja Z czuba i na żywo »

Zobacz siłę bojkotu i pogody!


Już we wtorek było wiadomo, że na mecz Polaków przyjdzie mało kibiców. O marnej frekwencji zdecydował atak zimy, wysokie ceny biletów, a także bojkot meczów reprezentacji », który rozpoczęli kibice skupieni wokół strony koniecpzpn.pl. Protestują przeciwko obecnym władzom związku. Protest przyniósł już pierwsze efekty, bo ze sponsorowania reprezentacji wycofują się sponsorzy. »

Głównym powodem niskiej frekwencji na meczu jest jednak to, że Polacy stracili szansę na wyjazd na mundial już wcześniej. Z kolei dla Słowaków jest on bardzo ważny. Zwycięstwo pozwoli im cieszyć się z bezpośredniego awansu. Remis lub porażka powodują, że muszą czekać na wynik meczu Słowenia - San Marino. » Mimo wszystko polscy piłkarze obiecali walkę do końca.

Jeśli przewidywania dotyczące frekwencji się potwierdzą, będzie to wynik słabszy » niż średnia frekwencja na meczach Ruchu Chorzów w poprzednim sezonie. Chorzowianie narzekali, że na Śląskim, czują się jak na sparingach, choć średnia frekwencja, nawet nie licząc 40 tysięcy kibiców na Wielkich Derbach Śląska, czyli meczu z Górnikiem, była wyższa niż prawdopodobny wynik na meczu kadry.