Boks: Łukasz Janik o wygranej na 1000 proc.

Zanim w walce wieczoru zaplanowanej na 24 października gali boksu zawodowego "POLSAT Boxing Night" rękawice skrzyżują Tomasz Adamek i Andrzej Gołota, na ringu w łódzkiej hali "Arena" rozegranych zostanie kilka innych pojedynków. Najciekawszym będzie niewątpliwie konfrontacja dwóch niepokonanych dotąd zawodników wagi junior ciężkiej - tej samej w której mistrzem świata jest Adamek - Łukasza Janika i Mateusza Masternaka.
Starcie Janika z postrzeganym przez niektórych jako następca Tomasza Adamka Masternakiem zapowiada się tym ciekawiej, że obaj bokserzy nie szczędzili sobie ostatnio ostrych słów w medialnych potyczkach, obiecując przy okazji swoje efektowne wygrane.

raport specjalny o walce Gołota - Adamek »

Janik, który do najważniejszej walki w swojej karierze przygotowuje się w Warszawie pod okiem trenera Fiodora Łapina, przekonuje, że jego rywal nie będzie go w stanie niczym zaskoczyć.

- Jestem w znakomitej formie, przygotowaliśmy z trenerem różne warianty walki - deklaruje pięściarz z Jeleniej Góry. - Jestem przygotowany na to, że Mateusz będzie chciał pokazać, że ma jaja i spróbuje mnie zaskoczyć, ruszając do przodu. Ale i na to będę miał odpowiedź.

- Nie dopuszczam do siebie myśli o przegranej. Jestem przekonany na 1000 procent, że to ja wyjdę z ringu jako zwycięzca - dodaje Janik. - Nie odczuwam żadnej presji, wiem, że wygram tę walkę. Widowisko będzie naprawdę ciekawe.- Łukasz ma dobrą psychikę i w walce prezentuje się zawsze lepiej niż podczas treningu - komplementuje swojego podopiecznego trener Łapin. - Z Mateuszem znają się bardzo dobrze, sparowali ze sobą kilka razy, więc na pewno będziemy musieli przygotować na tę walkę coś ciekawego - dodaje.

Łukasz Janik ma 23 lata, mierzy 191 cm wzrostu. Na zawodowych ringach stoczył 15 walk, wszystkie wygrał, w tym 8 przez nokaut. Mateusz Masternak jest od Janika o rok młodszy i o 3 centymetry niższy. Jako zawodowiec jest niepokonany w 14 pojedynkach, z których 9 zakończył przed czasem.

Więcej informacji o - boksie na bokser.org >>