Piłka ręczna: Karol Bielecki w najlepszej formie od lat

Reprezentant Polski Karol Bielecki jest na trzecim miejscu w klasyfikacji najlepszych strzelców Bundesligi. Polak w siedmiu dotychczas rozegranych meczach zdobył już 44 bramki i jest najskuteczniejszym zawodnikiem swojej drużyny.
Karol Bielecki w ostatnim czasie był częściej krytykowany niż chwalony. Dostawało się też trenerowi Bognanowi Wencie za to, że z uporem maniaka powołuje do kadry zawodnika, który jest cieniem wicemistrza świata z 2007 roku. Jednak zawodnik Rhein-Neckar Löwen od początku sezonu spisuje się znakomicie. Polak ma na swym koncie już 44 bramki i znów straszy rywali potężnymi rzutami z dziewiątego metra.

O formie Bieleckiego zdążyli się już też przekonać mistrzowie Polski Vive Targi Kielce w meczu Ligi Mistrzów. Reprezentant Polski rzucił w tym meczu 10 bramek (najwięcej z wszystkich zawodników na boisku), a kielczanom udało się zablokować jedynie dwa jego rzuty. Właśnie Bieleckiemu "Lwy" zawdzięczają remis w tym spotkaniu. »

W czołówce najlepszych graczy Bundesligi jest też drugi z Polaków, skrzydłowy TuS N-Lübbecke Tomasz Tłuczyński. Reprezentant Polski znajduje się na czwartym miejscu najskuteczniejszych wykonawców rzutów karnych.

Vive na drugim miejscu w swojej grupie - Ligi Mistrzów »