Obraniak: Trzeba się wziąć w garść i przygotować do Euro 2012

PRZEGLĄD PRASY: Chciałbym zostać jednym z liderów tej drużyny - mówi Ludovic Obraniak w wywiadzie udzielonym ?Przeglądowi Sportowemu?. - Na razie staram się brać przykład z Mariusza Lewandowskiego, Wojtka Kowalewskiego, czy Jurka Dudka.
Obraniak rozwiewa wątpliwości jakoby żałował gry w reprezentacji Polski. - Nie żałuję i ani przez moment nie żałowałem - powiedział. - Każda drużyna czasami przechodzi kryzys. Francja, Anglia i Polska także. Musimy się wziąć w garść i tyle. Będzie lepiej.

Kiedy? Według Obraniaka już podczas Euro 2012 Polska może zdobyć nawet mistrzostwo. - Trzeba mierzyć wysoko - przekonuje. Bądźmy optymistami. Euro będzie rozgrywane u nas i niech to będzie dodatkowa motywacja.

Piłkarz stawia jednak warunek. - Związek powinien postarać się, by rywalami w towarzyskich meczach były jak najlepsze drużyny. W starciach z takimi przeciwnikami będziemy mogli popracować solidnie nad swoją grą.

I podaje przykład Francji, która nie awansowała do mundialu w 1994 roku, a od 1996 grała tylko towarzysko i zdobyła mistrzostwo świata.

Piłkarze obiecują walkę ze - Słowakami »