Kto trenerem kadry? Nowak kolejnym kandydatem

PRZEGLĄD PRASY. Każdy z prominentnych działaczy PZPN ma swojego fawotyta na nowego szkoleniowca kadry. Zaufanie prezesa Grzegorza Laty stracił po meczu z Czechami Stefan Majewski, a do grona kandydatów dołączył Piotr Nowak - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".
Majewski, który przed meczem w Pradze miał duże szanse na pozostanie szkoleniowcem kadry na dłużej, stracił je po bezbarwnej porażce z Czechami. Prezes Lato nie jest już tak przychylny temu trenerowi, którego wciąż mocno popiera wiceprezes związku Antoni Piechniczek.

Faworytem Laty jest Franciszek Smuda, ale prezes nie wyklucza żadnej możliwości: - W przyszłym tygodniu wreszcie zaczynam rozmowy z kandydatami i jeżeli się z kimś dogadam od razu, to nie widzę powodów, by odwlekać zatrudnienie - mówi prezes. Niezależny trener Zagłębia Lubin nie podoba się pozostałym działaczom, którzy boją się, że nie będzie można nim łatwo "sterować".

Przeciwny Smudzie jest także Jerzy Engel, który najchętniej na stanowisku szkoleniowca widziałby ponownie Pawła Janasa. Z kolei nowym kandydatem jest kapitan kadry prowadzonej przez poprzednika Engela - Janusza Wójcika, czyli Piotr Nowak.

Trener Philadelhpia Union z ligi MLS przyjechał do Polski, by spotkać się z grupą ludzi, którzy chcą zmian w polskiej piłce. Ich celem jest wymienienie zarządu PZPN oraz posadzenie na fotelu selekcjonera właśnie Nowaka, który pełni także funkcję trenera amerykańskiej reprezentacji olimpijskiej.

Majewski powinien odejść, ale może zostać nawet po porażce ze Słowacją
Dudek po trzech latach wraca do bramki reprezentacji >