Jacek Bąk: To mój ostatni sezon

PRZEGLĄD PRASY. Jacek Bąk zapowiada, że po zakończeniu obecnego sezonu, przechodzi na piłkarską emeryturę - czytamy w "Fakcie". 36-letni obrońca Austrii Wiedeń chce na stałe zamieszkać w Lublinie, gdzie będzie pomagać młodym piłkarzom w wyjeździe do zagranicznych klubów.
Bąk, który w obecnym sezonie jest filarem defensywy Austrii, nie chce wzorem swoich byłych kolegów z reprezentacji kontynuować kariery w jednym z polskich klubów. - Po zakończeniu sezonu przenoszę się na stałe do Lublina i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy - wyznaje były kapitan kadry.

W swoim rodzinnym mieście piłkarz chce pomagać początkującym zawodnikom w znalezieniu zatrudnienia za granicą. - Mam szerokie kontakty w Europie, mogę się przyczynić do rozwoju karier zdolnych kilkunastolatków. - Ja wyjechałem na zachód w wieku 21 lat. Gdybym zrobił to wcześniej, stałbym się lepszym piłkarzem - tłumaczy obrońca.

Zanim Bąk zaczął grać za granicą, występował w Motorze Lublin i Lechu Poznań. W latach 1995-2002 był piłkarzem Olympique Lyon, później grał w RC Lens, katarskim Al-Rayyan, by w 2007 roku trafić do Wiednia. W reprezentacji Polski Bąk rozegrał 96 meczów, strzelił trzy bramki.

Onyszko zamiast siedzieć w więzieniu, gra w duńskiej lidze »