Button będzie mistrzem, jeśli...

Przez ostatnie cztery lata w Brazylii poznawaliśmy mistrza świata. Jenson Button może podtrzymać tę tradycję, jeśli spełni jeden z sześciu warunków.
Czytaj więcej na F1.pl »

Do końca sezonu pozostały już tylko dwa wyścigi. Na czele tabeli figuruje Jenson Button, który w piętnastu startach zgromadził 85 punktów. Jego rywale w walce o tytuł, czyli Rubens Barrichello i Sebastian Vettel tracą do niego odpowiednio 14 i 16 "oczek".

Jeżeli na Interlagos Anglik sięgnie po najniższy stopień podium, rezultaty Vettela i Barrichello nie będą miały najmniejszego znaczenia i to Jenson zostanie trzydziestym pierwszym mistrzem świata Formuły 1. Możliwych scenariuszy jest oczywiście zdecydowanie więcej. Anglik sięgnie w następujących przypadkach:

- trzeci stopień podium zapewnia mu tytuł bez względu na rezultaty rywali - będzie czwarty (90 pkt.) i nie wygra Barrichello (w przypadku drugiego miejsca 79 pkt.) - będzie piąty (89), Vettel pierwszy (79), a Barrichello drugi (79) - będzie siódmy (87), Vettel drugi (77), natomiast Barrichello trzeci (77) - będzie ósmy (86), Vettel trzeci (75), a Barrichello czwarty (76) - nie zdobędzie ani jednego punktu (85), ale Vettel będzie najwyżej trzeci (75), natomiast Barrichello piąty (75)

Zdobądź mistrzostwo Buttonem bez żadnego "ale" »