Prokurator: Fabio Cannavaro nie powinien zostać ukarany

Prokurator Włoskiego Komitetu Olimpijskiego poinformował, że zwróci się z wnioskiem do trybunału antydopingowego o uniewinnienie Fabio Cannavaro. Test antydopingowy piłkarza dał wynik pozytywny - w organizmie Cannavaro stwierdzono obecność zabronionego środka (kortyzonu).
- Fabio Cannavaro nie powinien być karany po przeprowadzeniu testów antydopingowych, ponieważ kortyzon został mu podany, jako lek na użądlenie insekta. Piłkarz powinien zostać oczyszczony z zarzutów - tak brzmi oświadczenie prokuratora Włoskiego Komitetu Olimpijskiego.

Prokurator zapowiedział, że zwróci się z wnioskiem do trybunału antydopingowego, który ma obradować w najbliższych dniach, aby ten nie karał piłkarza.

Fabio Cannavaro jest kapitanem reprezentacji Włoch. Zdobył z nią wicemistrzostwo Europy (2000) i mistrzostwo świata (2006). W kadrze rozegrał już ponad sto spotkań. Kariera klubowa Włocha jest bogata. Występował w m.in. Interze Mediolan, Realu Madryt i Parmie. Od tego roku gra w Juventusie Turyn, w którym występował już w sezonach 2004-2006.

Fabio Cannavaro złapany na dopingu »