Sparingpartner Adamka: On może walczyć z Kliczkami

29-letni nowojorczyk Derric Rossy na zawodowych ringach przegrywał tylko dwukrotnie, i to z zawodnikami ścisłej światowej czołówki- Eddie Chambersem i Alexandrem Dimitrenką. W kolumnie "zwycięstwa" w jego rekordzie widnieją za to takie nazwiska jak Ray Mercer (były mistrz świata i złoty medalista olimpijski) czy Carl Davis Drumond (niedawny pretendent do tytułu czempiona wszechwag). Być może już niedługo mierzący 191 cm i ważący około 110 kg Amerykanin będzie mógł się sprawdzić w starciu z samym Evanderem Holyfieldem, jednak póki co na sali treningowej w New Jersey odgrywa rolę Andrzeja Gołoty, sparując z przygotowującym się do polskiej ?walki stulecia? Tomaszem Adamkiem. Jak przekonuje, "Góral", który wciąż jest posiadaczem pasa mistrzowskiego w kategorii do 91 kg, jest już gotów na boje z pięściarzami najwyższej klasy wagowej.
- Adamek w ciężkiej to bardzo dobry pomysł, z pewnością takie nazwisko przyda się w tej dywizji.- przekonuje w rozmowie z serwisem bokser.org Rossy- Nasze sparingi przebiegają wspaniale, są bardzo intensywne, a Tomasz z każdym dniem wypada coraz lepiej. W walce z większymi rywalami będzie miał przewagę wyszkolenia technicznego i szybkości. Z wagą w granicach 97 kg prezentuje się co prawda dobrze, ale jego "rama" pozwala na dodanie jeszcze kilku kilogramów mięśni w taki sposób, że nadal czuł się będzie komfortowo. Adamek jest silny nawet w ciężkiej- czuje się jego uderzenia. Jego boks to mieszanka szybkości, techniki i dobrej pracy nóg, ale jego ciosy też mają swoją wymowę.

Ostatnio w mediach pojawiła się informacja, że starciem z Adamkiem zainteresowani są rozdający aktualnie karty w bokserskiej wadze ciężkiej bracia Vitali i Wladimir Kliczko. Zdaniem Rossy'ego Polak w konfrontacji z dwumetrowcami z Ukrainy nie musiałby stać na straconej pozycji:

- Nie widzę powodu, dla którego Adamek nie miałby spróbować swoich sił z Kliczkami. To bardzo utalentowany zawodnik, w ringu nigdy się nie poddaje, jest nieustępliwy, a aktualnie znajduje się znakomitej formie.- ocenia Amerykanin.

Zapytany o wynik zbliżającej się polskiej "walki stulecia" Rossy odpowiada:

- Muszę postawić na Adamka oczywiście nie tylko dlatego, że to bardzo utalentowany bokser, ale również dlatego, że z nim sparuję- całym sercem jestem za Tomkiem.

Do pojedynku Tomasza Adamka z Andrzejem Gołotą dojdzie 24 października w Łodzi podczas "Polsat Boxing Night".

Więcej informacji o - boksiena bokser.org >>

Gołota: skoro Adamek zaprosił mnie do tańca, nie mogłem odmówić