El. MŚ 2010: W sobotę czterech kolejnych finalistów?

Włochy, Serbia, Słowacja i Dania - te drużyny już w sobotę mogą zapewnić sobie pewny udział w finałach piłkarskich mistrzostw świata w RPA. Wszystkie mecze eliminacji do mundialu na żywo na Sport.pl
Wszystkie mecze na żywo - sprawdzaj wyniki »

Grupa I

W Kopenhadze Dania zagra ze Szwecją. Jeśli Duńczycy odniosą zwycięstwo, zapewnią sobie pierwsze miejsce w grupie. O wszystko zagrają Portugalczycy, którzy w Lizbonie podejmą reprezentację Węgier

Sobotnie spotkania:

Portugalia - Węgry

Dania - Szwecja

Tabela grupy I

miejscezespółpktmeczezwremporbilans br
1.Dania18853011
2.Szwecja1584316
3.Portugalia1383415
4.Węgry1384134
5.Albania79144-4
6.Malta19018 -22
Grupa II

Już w sobotę szansę na awans ma Szwajcara. Prowadzeni przez Otmara Hitzfelda piłkarze potrzebują zwycięstwa w meczu ze słabiutkim Luksemburgiem, a także remisu w meczu Grecja - Łotwa. Ten drugi mecz prawdopodobnie wyłoni drużynę, która zagra w barażach.

Sobotnie spotkania:

Grecja - Łotwa

Izrael - Mołdawia

Luksemburg - Szwajcaria

Tabela grupy II



miejscezespółpktmeczezwremporbilans br
1.Szwajcaria1785217
2.Grecja1484226
3.Łotwa1484225
4.Izrael1283328
5.Luksemburg58125-17
6.Mołdawia38035-9
Grupa III

W "polskiej" grupie szansa przed Słowacją. W meczu ze Słowenią wystarczy jej remis. Jeśli się uda, będzie to pierwszy w historii Słowacji awans do finałów. Dla kadry Stefana Majewskiego zakwalifikowanie się do baraży o turniej w RPA byłby cudem, ale Polska wciąż ma szansę na zajęcie drugiego miejsca w grupie. Musi wygrać w Pradze z Czechami, pokonać w środę Słowaków oraz liczyć na zwycięstwo Słowacji nad Słowenią. A jeszcze San Marino nie może stracić zbyt wielu goli ze Słowenią.

Sobotnie spotkania:

Czechy - Polska

Słowacja- Słowenia

Tabela grupy III



miejscezespółpktmeczezwremporbilans br
1.Słowacja19861113
2.Słowenia1484229
3.Irlandia Północna1494234
4.Czechy1283329
5.Polska1183238
6.San Marino09009-43
Grupa IV

Tylko jedno spotkanie w grupie IV, będzie meczem "o coś". W Moskwie Rosja zagra z Niemcami, a wygrany w zasadzie zapewni sobie pierwsze miejsce w grupie.

Sobotnie spotkania:

Liechtenstein - Azerbejdżan

Finlandia - Walia

Rosja - Niemcy

Tabela grupy IV

miejscezespółpktmeczezwremporbilans br
1. Niemcy22871020
2. Rosja21870114
3. Finlandia148422-1
4. Walia98305-4
5. Liechtenstein28026-17
6. Azerbejdżan18017-12
Grupa V

Awans zapewniła sobie bezbłędna w eliminacjach Hiszpania. Punktu na wagę baraży szukać będą w meczu z Estonią Bośniacy.

Sobotnie spotkania:

Armenia - Hiszpania

Belgia - Turcja

Estonia - Bośnia

Tabela grupy V



miejscezespółpktmeczezwremporbilans br
1Hiszpania24880019
2.Bośnia16851213
3.Turcja1283323
4.Belgia78215-7
5.Estonia58125-15
6.Armenia48116-13
Grupa VI

Anglia podobnie jak Hiszpania na razie z kompletem punktów. Mimo pewnego awansu Fabio Capello wymaga od swoich piłkarzy zwycięstwa w wyjazdowym meczu z Ukrainą. Gospodarze zagrają natomiast o przedłużenie szans na baraże

Sobotnie spotkania:

Białoruś- Kazachstan

Ukraina - Anglia

Tabela grupy VI



miejscezespółpktmeczezwremporbilans br
1.Anglia24880026
2.Chorwacja1795225
3.Ukraina1584318
4.Białoruś1083144
5.Kazachstan68206-13
6.Andora09009-30
Grupa VII

Jeśli Serbia pokona w sobotę słabą w tych eliminacjach Rumunię, to przypieczętuje awans do MŚ w RPA. W innym wypadku Francja, która musi wygrać pozostałe spotkania, będzie mogła jeszcze pomarzyć o fotelu lidera.

Sobotnie spotkania:

Serbia - Rumunia

Austria - Litwa

Francja- Wyspy Owcze

Tabela grupy VII



miejscezespółpktmeczezwremporbilans br
1.Serbia19861110
2.Francja1584312
3.Austria1183230
4.Litwa98305-1
5.Rumunia98233-3
6.Wyspy Owcze48116-8
Grupa VIII

Jeden punkt - tyle do awansu do trzynastych finałów mistrzostw świata z rzędu potrzebują Włosi. Zagrają z drugą w grupie Irlandią, która musi się postarać, bo nie jest jeszcze pewna udziału w barażach.

Sobotnie spotkania:

Czarnogóra- Gruzja

Cypr - Bułgaria

Irlandia - Włochy

Tabela grupy VIII



miejscezespółpktmeczezwremporbilans br
1.Włochy20862010
2.Irlandia1684404
3.Bułgaria1182513
4.Cypr68134-4
5.Czarnogóra58053-6
6.Gruzja38035-7
Grupa IX

W ostatniej grupie już wszystko jasne. Do RPA pojedzie niezwyciężona reprezentacja Holandii

miejscedrużynameczepunktybramkiwygraneremisyporażki
1Holandia82417-2800
2Norwegia8109-8242
3Szkocja8106-11314
4Macedonia875-11215
5Islandia857-13125