MŚ do lat 20 wkroczyły w fazę ćwierćfinałową

W pierwszych dwóch ćwierćfinałowych spotkaniach rozgrywanych w Egipcie młodzieżowych mistrzostw świata w piłce nożnej Ghana pokonała Koreę Południową 3:2, a Węgrzy po fenomenalnym spotkaniu w takim samym stosunku pokonali po dogrywce Włochów. Dwie bramki zdobył jeden z największych talentów na turnieju Krisztian Nemeth.

Ransford Osei miał grać w Legii ?

Jednego z goli dla afrykańskiej drużyny, swoją czwartą w turnieju, zdobył Ransford Osei, który w lutym ubiegłego roku był bliski przejścia dl Legii Warszawa. Wtedy transfer zablokowała FIFA.

Wcześniej Ghana wygrała dość pewnie grupę D z siedmioma punktami i ośmioma bramkami strzelonymi oraz trzema straconymi, potem pokonując w 1/8 finału po dogrywce RPA 2:1. W tej samej grupie co Ghana grała reprezentacja Anglii, która na egipski turniej pojechała bez wielu młodych gwiazd, na przykład grającego w Arsenalu Jacka Wilshere`a. Wyspiarze na turnieju zaprezentowali się fatalnie, przegrywając z Urugwajem 0:1 i Ghaną 0:4 oraz zaledwie remisując z Uzbekistanem 1:1.

Znakomite spotkanie rozegrali piłkarze z Włoch i z Węgier. Ci pierwsi w 1/8 finału pokonali 3:1 jednych z faworytów do tytułu - młodych Hiszpanów, ci drudzy w rzutach karnych (po 2:2 w regulaminowym czasie gry) wyeliminowali Czechów.

Choć stawiano raczej na młodzieżową Squadra Azzurra, Węgrzy już w 2. minucie objęli prowadzenie po rzucie karnym wyegzekwowanym przez Komana. Wyrównał dopiero 80 minut później Antonio Mazzotta.

Prawdziwa walka rozpoczęła się jednak dopiero w dogrywce. W 112. minucie prowadzenie Węgrom zapewnił jeden z największych talentów tamtejszej piłki - wypożyczony z Liverpoolu do AEK Ateny Krisztian Nemeth. Radość niżej notowanych podopiecznych Sandora Egervariego trwała jednak niecałą minutę, bo po fantastycznej solowej akcji wyrównał Bonaventura. Kolejne 240 sekund później znów trafił Nemeth i to Węgrzy cieszyli się ze zwycięstwa.

W sobotnich ćwierćfinałach zmierzą się ze sobą Brazylia i Niemcy (16:30) oraz Kostaryka ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi (20:00).