Agnieszka Radwańska: Muszę zagrać na 100%

- Muszę zagrać na 100% - powiedziała po wygranym w China Open meczu z Jeleną Dementiewą a przed czekającym ją półfinałem Agnieszka Radwańska.
Radwańska w półfinale China Open »

- Nie widziałam statystyk, miałyśmy kilka długich wymian podczas których każda z nas popełniała błędy. Nie mam pojęcia, ile zrobiła Dementiewa - powiedziała po spotkaniu Radwańska pytana o to, czy wygrała dzięki niewymuszonym błędom rywalki.

Najlepsza polska tenisistka została też poproszona o skomentowanie porównań stylu swojej gry do tego, jaki w swoim czasie był charakterystyczny dla Martiny Hingis. - Słyszałam, że gram jak ona. Była świetną tenisistką i moją idolką w dzieciństwie. Tak jak i ona nie gram siłowo i nie potrafię uderzać tak mocno jak siostry Williams - stwierdziła Radwańska.

Po spotkaniu z Dementiewą Polka nie znała jeszcze swojej półfinałowej rywalki (będzie nią Francuzka Marion Bartoli), ale wiedziała, że musi zagrać najlepiej, jak potrafi, żeby wejść do finału. - To czołowe zawodniczki, muszę zagrać na 100%, żeby pokonać którąkolwiek z nich - powiedziała.

Specjalny serwis o Radwańskiej - czytaj tutaj »