Igor Akinfiejew prawdopodobnie zastąpi van der Sara

Jak podaje angielski dziennik "Daily Mail", jeśli Edwin van der Sar ogłosi w grudniu, że po zakończeniu tego sezonu kończy piłkarską karierę, w bramce "Czerwonych Diabłów" zastąpi go golkiper CSKA Moskwa Igor Akinfiejew.
Boruc na celowniku Manchesteru? » Holenderski weteran pod koniec roku zadecyduje czy bramkarskie rękawice odwiesi na kołku już w 2010 czy jeszcze rok później. Jeśli ogłosi, że ten sezon jest jego ostatnim, Alex Ferguson chciałby na jego miejsce sprowadzić Akinfiejewa. Zwłaszcza, że rezerwowi bramkarze MU - Tomasz Kuszczak i Ben Foster nie spełnili jak na razie jego oczekiwań.

- On jest gotowy do tego transferu już teraz. To bardzo inteligentny i odpowiedzialny młody człowiek, a także - co najważniejsze - szalenie utalentowany - powiedział o młodym Rosjaninie trener "Sbornej" Guus Hiddink. Wcześniej działacze moskiewskiego klubu żądali za swojego zawodnika zaporowej ceny 20 milionów funtów, obecnie uznali jednak, że nie ma sensu zatrzymywać piłkarza na siłę.

23-letni Akinfiejew od 17. roku życia broni bramki CSKA. W rosyjskiej reprezentacji zadebiutował niedługo po swoich 18. urodzinach i do teraz zanotował w niej 35 występów.