NBA. Sobotnie mecze

Już 39. zwycięstwo w tym sezonie w lidze NBA odnieśli liderzy Dywizji Środkowego Zachodu, koszykarze Dallas Mavericks. W sobotę w swojej hali pokonali oni liderów Dywizji Pacyfiku Sacramento Kings 111:97.

Najwięcej punktów dla Mavericks zdobyli Kanadyjczyk Steve Nash - 28 i Niemiec Dirk Nowitzki - 26 (również 21 zbiórek). Dzielnie sekundowali im wypożyczeni z Denver Nuggets Nick Van Exel oraz Raef LaFrentz. LaFrenzt grał 31 minut, uzyskując w tym czasie 14 punktów i sześć zbiorek, zaś Van Exel, który występował o minutę krócej, zaliczył 8 punktów i tyle samo zbiórek.

Michael Jordan wprawdzie doprowadził do remisu 95:95, ale jego zespół Washington Wizards przegrał u siebie z Miami Heat. Decydujące punkty zdobył dla gości Eddie Jones na 19 sekund przed końcową syreną. Heat wygrali 97:95. Jordan uzyskał 37 punktów, a Richard Hamilton 19. Wśród zwycięzców wyróżnili się Jones - 25 pkt oraz Rod Strickland - 18.

Jeden z najlepszych koszykarzy NBA Allen Iverson rzucił dla pokonanych 32 punkty.

Wyniki sobotnich meczów: Dallas Mavericks - Sacramento Kings 111:97, Orlando Magic - Philadelphia 76ers 105:87, Indiana Pacers - Los Angeles Clippers 106:88, Washington Wizards - Miami Heat 95:97, Chicago Bulls - Golden State Warriors 105:91, Houston Rockets - Boston Celtics 99:89, San Antonio Spurs - Minnesota Timberwolves 88:112, Portland Trail Blazers - Denver Nuggets 101:90.