Kwalifikacje GP Japonii: Mogą posypać się kary

Podczas kwalifikacji kilku kierowców złamało przepisy, nie zwalniając na żółtych flagach. Sędziowie FIA mają teraz ręce pełne roboty. Przed swoje oblicze powołali minimum pięciu zawodników, w tym - jak się mówi - Roberta Kubicę.
Więcej o Formule 1 na F1.pl »

Do incydentu doszło w drugiej sesji, którą dwukrotnie przerywały czerwone flagi. Pod koniec zostało niewiele czasu i wielu zawodników walczyło o jak najlepszy wynik bez względu na wszystko. Tymczasem błąd w ostatnim sektorze popełnił Sebastien Buemi, który pojechał bokiem po ścianie i zostawił na jezdni odłamki bolidu. Większość kierowców nie spuściła jednak nogi z gazu na tym fragmencie toru, a byli do tego zobowiązani przez żółte flagi.

Przed obliczem sędziów stanąć mają obaj kierowcy Brawna, ale mówi się, że FIA powołała także Fernando Alonso, Roberta Kubicę oraz Nicka Heidfelda, choć Alonso i Kubica z pewnością zwolnili. Prawdopodobnie zostaną przesłuchani w charakterze świadków.

<b><div style="font-size: 14px;"><a href="http://gazeta.hit.gemius.pl/hitredir/id=zP.qjyLx.zdiU8UONJ4vWoaSDtvp_EMTfBQmbAo0RJT.r7/stparam=vbqqbvonsf/url=http://f1.sport.pl/Intel-Polsat-Racing-Tour.456.0.html">Sprawdź się na torze F1 - zagraj &raquo;</a></div></b>