EuroBasket 2009. Logan może nie zagrać z Hiszpanią

Na wtorkowym popołudniowym treningu przed decydującym meczem o awans do ćwierćfinału z Hiszpanią nogę podkręcił David Logan.
Allen Iverson w Polsce - weź udział w konkursie »

- To nic poważnego - krótko powiedział małomówny Amerykanin z polskim paszportem, który ze średnią 14,6 punktu na mecz jest drugim strzelcem reprezentacji Polski po Marcinie Gortacie. Logan kończył trening siedząc na krześle z prawą kostką obłożoną lodem.

Co się stało Loganowi? - Podkręcił trochę kostkę podczas gry pięciu na pięciu z pełnym zaangażowaniem - powiedział oficer prasowy reprezentacji Dariusz Szarmach. - David niefortunnie spadł na parkiet, nie było żadnego faulu ze strony innego zawodnika.

- Kostkę obłożono lodem, ale dopiero okaże się jak poważny jest to uraz - dodał Szarmach. Czy Logan zagra z Hiszpanią? - Prawdopodobnie okaże się to dopiero w środę przed meczem - stwierdził oficer prasowy reprezentacji.

Bez Logana szanse Polski w rywalizacji z Hiszpanią znacznie maleją. Mistrzowie świata i tak są zdecydowanym faworytem meczu decydującego o grze w ćwierćfinale. Logana może zastąpić w piątce Michał Chyliński, który w pięciu dotychczasowych meczach grał przez 42 minuty i zdobył pięć punktów.

Spotkanie z Hiszpanią w Łodzi odbędzie się w środę o 18.15. Transmisja w TVP 2.

Polska przegrała ze Słowenią na EuroBaskecie »