Liga francuska: 26. kolejka

Odkąd Jacek Bąk przyszedł z Lyonu do Lens, zbiera bardzo dobre recenzje. W sobotę Lens tylko zremisował u siebie 1:1 z Lorient, ale polski obrońca nie zagrał.
Gospodarze zdobyli prowadzenie już w 10. minucie po strzale Charlesa-Edouarda Coridona. Jednak w ostatnich sekundach pierwszej połowy wyrównał pięknym uderzeniem z ostrego kąta Jean-Claude Darcheville, zajmujący drugą pozycję w klasyfikacji strzelców ekstraklasy. W drugiej połowie nic się nie zmieniło. - Po strzeleniu gola niepotrzebnie osiedliśmy na laurach - narzekał trener Lens Joel Muller. Jego drużyny nie usprawiedliwia nawet nieobecność El Hadji Dioufa, który jeszcze nie wrócił z Pucharu Narodów Afryki, gdzie wraz z reprezentacją Senegalu wywalczył wicemistrzowski tytuł. Lorient to ostatnia drużyna Premiere Division. Obrońca Lens Jacek Bąk pauzował za żółte kartki.

W spotkaniu Bordeaux z Montpellier kolejne dwa gole strzelił przewodzący w klasyfikacji najskuteczniejszych Portugalczyk Pauleta. Strzeliłby nawet trzy, gdyby lotu piłki po jego uderzeniu z 28. minuty nie zmienił obrońca gości Guillaume Moulec, któremu zapisano trafienie samobójcze. Honorową bramkę dla Montpellier zdobył inny Portugalczyk - Pataca.

W sobotę nie zagrał Piotr Świerczewski. Nad Marsylią przeszło oberwanie chmury i zalane wodą boisko nie nadawało się do gry. Wczoraj Olympique pokonał Metz 1:0, bez Polaka. - Taka była decyzja trenera, ja jestem zdrowy - powiedział "Gazecie" reprezentant Polski. - Teraz, skoro zespół wygrał, nie powinien nic zmieniać, więc nie wiem kiedy wrócę do składu.

Odzyskujący formę zespół Nantes potknął się u siebie na Lille. Mistrzowie Francji stracili gola po strzale reprezentanta Australii Mile Sterjovskiego, a sami zmarnowali mnóstwo sytuacji. W pierwszej połowie w poprzeczkę trafił Nicolas Savinaud. Później pojedynek z bramkarzem gości przegrał Marama Vahirua, a w przedłużonym czasie gry Frederic Da Rocha nie wykorzystał karnego. Zmylił Gregory'ego Winbee, ale kopnięta przez niego piłka odbiła się od poprzeczki.

Wyniki 26.kolejki

NANTES - LILLE 0:1 (0:0): Sterjovski (70.)

BASTIA - SOCHAUX 3:0 (1:0): Nalis (15.), Vairelles (53., 70.).

GIRONDINS BORDEAUX - MONTPELLIER 3:1 (2:0): Pauleta (22., 51.), Moullec (28., sam.) - Pataca (54.).

GUINGAMP - RENNES 1:1 (1:0): Bardon (31.) - Le Roux (75., karny).

RC LENS - LORIENT 1:1 (1:1): Coridon (10.) - Darcheville (45.).

SEDAN - MONACO 0:0.

TROYES - AUXERRE 1:2 (0:1): Gousse (67.) - Cisse (5.), Mathis (56.).

OLYMPIQUE MARSYLIA - METZ 1:0 (1:0): Sakho (45.)

OLYMPIQUE LYON - PARIS ST. GERMAIN 3:0 (0:0): Déhu (62.), Anderson (76.), Juninho (86.)

1. Lens 25 52 41-17

2. Lyon 26 50 53-27

3. Auxerre 24 45 32-21

4. PSG 26 42 32-20

5. Lille 25 39 29-24

6. Bordeaux 25 38 25-20

7. Troyes 25 36 32-29

8. Marsylia 26 33 25-29