Leo Beenhakker: Nie spodziewaliśmy się takiej obrony

- Niektórzy nasi piłkarze nie grali na swoim normalnym poziomie. Nie obwiniam ich o to - przyznał po meczu Leo Beenhakker, trener kadry narodowej. Polska zremisowała z Irlandią Płn. 1:1.

Bramki z meczu zobacz na Zczuba.tv  ?

Leo Beenhakker - selekcjoner reprezentacji Polski

Z wyniku jesteśmy niezadowoleni. Nie spodziewaliśmy się, że rywale tak mocno będą grali w obronie. Dlatego w pierwszej połowie mieliśmy mnóstwo problemów z kreowaniem akcji ofensywnych. Gol to kwestia złej organizacji. Zbyt wiele miejsca było między obrońcami a pomocnikami.

Niektórzy nasi piłkarze nie grali na swoim normalnym poziomie. Nie obwiniam ich o to. To ja zdecydowałem, że wyszli w pierwszej jedenastce. W drugiej stworzyliśmy kilka okazji, mieliśmy dobre momenty. Zamknęliśmy ich pod bramką.

Reprezentanci Polski: ten remis jest jak porażka, ale szanse na awans wciąż są Już przed meczem mówiłem, że pewny awans dadzą nam tylko cztery zwycięstwa. Przy trzech i remisie nie wszystko zależy od nas. Ale przy remisie Czechów ze Słowacją cały czas mamy szansę. Tylko, że w środę ze Słowenią nie możemy już sobie pozwolić na najmniejszy błąd. Tego samego dnia Irlandia Północna gra ze Słowacją. Po tych meczach będziemy wiedzieć więcej.

To nieprawda, że Irlandia Północna była najłatwiejszym rywalem. W tej grupie każdy może wygrać z każdym.

Dlaczego ściągnąłem Obraniaka? Bo w pierwszej połowie mieliśmy zbyt dużo piłkarzy, którzy czekają na piłkę. Brakowało nam równowagi.

Nigel Worthington - selekcjoner reprezentacji Irlandii Północnej

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku, choć żałujemy, że nie zdobyliśmy trzech punktów. Uważam, że ten remis jest dla nas więcej warty niż dla Polaków. Na dwa mecze przed końcem eliminacji jesteśmy w świetnej sytuacji. Teraz musimy wygrać w środowym spotkaniu ze Słowacją. Wiedzieliśmy czego możemy się spodziewać po Polakach. Drużyna Leo Beenhakker była trudnym rywalem. Dlatego cieszę się, że pierwszej połowie graliśmy tak jak chcieliśmy. W drugiej głównie się broniliśmy, ale dobrze nam to wychodziło.

Polacy remisują z Irlandią Płn. - czytaj tutaj ?