F1. Przedstawiciele Renault będą przesłuchiwani przez FIA

Po zbadaniu materiału dowodowego w sprawie kontrowersyjnego wypadku Nelsinho Piqueta w ubiegłorocznej Grand Prix Singapuru, Międzynarodowa Federacja Samochodowa zdecydowała się wezwać przedstawicieli Renault przed Światową Radę Sportów Motorowych - donosi portal F1.pl.
- Przedstawiciele Renault zostali wezwani w celu wyjaśnienia stawianych im zarzutów dotyczących m.in. złamania artykułu 151c Międzynarodowego Kodeksu Sportowego, związanego ze spiskiem, w którym brał udział Nelson Piquet Jr, a którego celem było umyślne spowodowanie wypadku, skutkującego pojawieniem się na torze samochodu bezpieczeństwa, na czym skorzystał drugi z kierowców zespołu Fernando Alonso - czytamy w oświadczeniu FIA.

Przesłuchanie odbędzie się 21 września w Paryżu. Przypomnijmy, że dwa lata temu za przekroczenie tego samego artykułu regulaminu (wtedy był to udział w aferze szpiegowskiej) McLaren został wykluczony z mistrzostw świata konstruktorów, a ponadto musiał zapłacić grzywnę w wysokości 100 mln USD.

Spekuluje się, że źródłem informacji o rzekomym niesportowym zachowaniu Renault podczas wyścigu o Grand Prix Singapuru był prawdopodobnie Nelsinho Piquet, który w akcie zemsty za pozbawienie go fotela kierowcy postanowił podzielić się wiedzą na temat szczegółów wyścigu z władzami FIA.

Najlepsze informacje o F1 - na F1.pl »


Sprawdź się na torze F1 - zagraj »