Polska przegrała 0:2 z Hiszpanią w eliminacjach Mistrzostw Europy U-21

Młodzieżowa reprezentacja Polski przegrała w piątek w Oviedo z Hiszpanią 0:2. Polacy nie zagrali źle, ale od momentu wyrzucenia z boiska przez sędziego Grzegorza Krychowiaka nie mieli już sił, by postarać się coś ugrać w meczu z dobrze dysponowanymi gospodarzami
Dla Hiszpanów to spotkanie było pierwszym w eliminacjach do młodzieżowych mistrzostw Europy 2011. Polacy jedno już rozegrali - pokonali 2:0 Liechtenstein.

Już przed meczem Hiszpanie byli faworytami - mają w składzie zawodników regularnie występujących w Primera Division. Diego Capel z Sevilli, Sergio Asenjo z Atletico czy Javi Martinez z Athleticu Bilbao to nazwiska uznane w światowym futbolu. Co prawde sporym osłabieniem był brak kontuzjowanego Bojana Krkicia z Barcelony, mimo to chyba nikt w Hiszpanii nie spodziewał się innego rezultatu niż zwycięstwo gospodarzy.

Biało-czerwoni mogli podejść do tego pojedynku w dobrych nastrojach. W ostatnim meczu sparingowym zremisowali na wyjeździe z Francją 2:2 po bramkach Patryka Małeckiego i Macieja Korzyma. Jedynym osłabieniem był brak kontuzjowanego Jacka Kiełba z Korony Kielce.

Już w siódmej minucie bramkę dla zespołu La Furia Roja zdobył Joselu - napastnik Realu Madryt, wypożyczony jednak obecnie do Celty Vigo. Hiszpanie nadal przeważali, ale nieźle grający Polacy nie stracili już do przerwy więcej bramek.

Druga połowa toczyła się podobnie do pierwszej - przeważali gospodarze, biało-czerwoni szukali zaś swojej szansy w kontratakach. Niestety, w 58. minucie na 2:0 podwyższył grający w Getafe Daniel Parejo. Gdy w 66. minucie za drugą żółtą kartkę z boiska został wyrzucony Grzegorz Krychowiak stało się pewne, że Polacy z Hiszpanii żadnych punktów nie przywiozą.

Kwestia awansu wciąż nie jest rozstrzygnięta, to dopiero początek eliminacji. Biało-czerwoni mają do rozegrania jeszcze sześć spotkań. Łatwo jednak nie będzie, gdyż przed nami między innymi dwa mecze z Holandią, która pokonała dziś Finlandię 2:0 bo golach Siema de Jonga i Diego Biseswara.