Kontuzja Wasilewskiego. Ortopeda: Wasilewski wróci najwcześniej za 9 miesięcy

- W najlepszym wypadku po trzech miesiącach Marcin Wasilewski będzie mógł rozpocząć rehabilitację. Do gry wróci najwcześniej za 9 miesięcy - mówi Leszek Jagielski, ortopeda.
Kontuzja Wasilewskiego. Raport

W 25. minucie meczu Anderlecht - Standard Witsel w starciu przy linii bocznej wyprostowaną nogą zaatakował Polaka i złamał mu nogę. W nocy Wasilewskiemu oczyszczono ranę, bo obawiano się infekcji. Teraz czekają go operacje kości piszczelowej i strzałkowej, a potem długa rehabilitacja. Marcin Wasilewski w tym tygodniu przejdzie dwie operacje nogi i na boisko wróci za 10-12 miesięcy - ogłosił Anderlecht. Potwierdzają to ortopedzi. - Otwarcie złamania powoduje, że do rany dostają się bakterie i złamanie od razu jest zakażone. Dlatego gojenie może być utrudnione - uważa ortopeda.

Ortopeda o Wasilewskim: powrót dopiero za 9 miesięcy!


Axel Witsel o faulu: To był przypadek

- To nie było zamierzone. Nie gram w piłkę, żeby łamać nogi. To naprawdę nie było celowe. Obaj ruszyliśmy do piłki i niestety trafiłem w nogę Wasilewskiego - tłumaczył się Axel Witsel »

Trener Anderlechtu: Atmosfera w szatni przypominała pogrzeb

- Grobowa cisza i przerażenie. To, co działo się na boisku, to nie był futbol. Chciałbym o tym wszystkim jak najszybciej zapomnieć - powiedział trener Anderlechtu Ariel Jacobs »

Beenhakker: Marcin jest silny jak Schwarzenegger

- Marcin jest silny jak Schwarzenegger. To świetny chłopak, ma twardy charakter, jest mocny psychicznie. Może to zabrzmi głupio, ale taka tragedia może jeszcze wzmocnić drużynę - uważa Leo Beenhakker »

Kontuzja Wasilewskiego. Polska bez walecznego serca - czytaj tutaj »