Transfery. Czyhrynskij graczem Barcelony

Barcelona pozyskała Dmytro Czyhrynskiego z Szachtara Donieck Piątkowy mecz o Superpuchar Europy, w którym Hiszpanie zmierzą się z Ukraińcami, będzie ostatnim występem młodego zawodnika w dotychczasowych barwach. Według hiszpańskich mediów, triumfator Ligi Mistrzów zapłaci zdobywcy Pucharu UEFA 25 mln euro
- Transfer nie jest jeszcze gotowy, musimy się wstrzymać do Superpucharu - stwierdził dyrektor sportowy mistrzów Hiszpanii, Txiki Begiristain. - Wszystko idzie dobrze i nie uważam, że mogą wystąpić jakiekolwiek problemy, ale wszelkie uzgodnienia trzeba do piątku wstrzymać - dodał.

Ze śmielszymi deklaracjami pospieszył jednak sam zawodnik. - Mecz z Barceloną będzie moim ostatnim w barwach Szachtara - oznajmił Czyhrynskij.

W zeszłym miesiącu pisaliśmy, że triumfatorzy Ligi Mistrzów oferują ostatnim zwycięzcom Pucharu UEFA 25 mln euro za tego piłkarza.

- Tak Pep [Guardiola], jak i klub mają nadzieję na pozyskanie środkowego obrońcy o pewnych ściśle ustalonych cechach. Czyhrynskij pasuje do tego planu. Dominuje w powietrzu, dobrze rozprowadza grę. To dla nas kluczowa pozycja, kogoś takiego ciężko znaleźć na rynku transferowym - dodał Begiristain.

- On wie, jak się gra w piłkę. Potrzebujemy go - powiedział o 22-latku trener Barcelony.

Barcelona wygrała w zeszły weekend Superpuchar Hiszpanii. Teraz ma szansę na kolejne trofeum. Katalończycy zostali pierwszym hiszpańskim zespołem, który wygrał ligę, puchar kraju i Ligę Mistrzów.