Liga Mistrzów: Sensacyjny awans APOEL-u z trójką Polaków

Bramkę dla APOELu Nikozja zdobył Kamil Kosowski. Cypryjczycy pokonali FC Kopenhaga 3:1 i zagrają w Lidze Mistrzów. Podobnie jak Michał Żewłakow w barwach Olympiakosu Pireus. Odpadł Celtic Artura Boruca.

Zobacz bramkę Kosowskiego na Z czuba.tv ?

APOEL - FC Kopenhaga 3:1 (pierwszy mecz 0:1, awans APOEL) ?

Już w drugiej minucie efektowną bramkę dla Cypryjczyków zdobył Kamil Kosowski. Polak wbiegł w pole karne z prawej strony, dostał podanie w tempo, przyjął piłkę na klatkę piersiową i lewą nogą pokonał bramkarza. Dwie bramki dołożył Michael, i Cypryjczycy sensacyjnie awansowali. W pierwszym składzie grał też Marcin Żewłakow, a w drugiej połowie wszedł Adrian Sikora.

Arsenal Londyn - Celtic Glasgow 3:1 (2:0, awans Arsenal) ?

Celtic przegrał 1:3 i pożegnał się z marzeniami o Lidze Mistrzów. Pierwsza bramka dla Arsenalu padła z dyskusyjnego rzutu karnego. Sędzia uznał, że Boruc sfaulował Eduardo i podyktował jedenastkę, którą wykorzystał sam poszkodowany. Kolejne bramki zdobyli Eboue i Arszawin, a honorowe trafienie dla Celticu Donati.

Fiorentina - Sporting Lizbona 1:1 (2:2, awans Fiorentina) ?

Prowadzenie dla Sportingu zdobył Moutinho, wyrównał Jovetic. W pierwszym meczu było 2:2 co oznacza awans Fiorentiny.

Olympiakos Pireus - Sheriff Tiraspol 1:0 (2:0, awans Olympiakos) ?

Olympiakos Pireus wygrał z mołdawskim Sheriffem Tiraspol 1:0, czym przypieczętował swój awans. W składzie Greków cały mecz rozegrał Michał Żewłakow.

VfB Stuttgart - Timisoara 0:0 (2:0, awans Stuttgart) ?

W pierwszym meczu Stuttgart wygrał na wyjeździe 2:0 i rewanż był tylko formalnością.