PLK: Znicz Jarosław jednak z licencją!

Rada Nadzorcza PLK postanowiła przyznać licencję na grę w ekstraklasie Zniczowi Jarosław. Oznacza to, że w nowym sezonie w PLK zagra 14 zespołów.
Przed tygodniem zarząd PLK ponownie rozpatrywał wnioski licencyjne tych drużyn, co było skutkiem decyzji Komisji Odwoławczej PZKosz. z 28 lipca. Wcześniej PLK odmówiła im wydania licencji, gdyż wątpliwości budziły gwarancje budżetowe w wysokości 2 milionów złotych. Przed tygodniem licencje otrzymały Polonia Warszawa, Polonia 2011 Warszawa i Stal Stalowa Wola. Znicz, który w międzyczasie pozyskał sponsora strategicznego, zabezpieczył wymagany przez PLK budżet i skompletował całą niezbędną dokumentację, aż do czwartku musiał czekać na decyzję rady nadzorczej PLK.

Szansą na grę w PLK okazał się organizacyjny bałagan w lidze. Okazało się, że przeprowadzony przez władze ligi proces przyznawania licencji był niezgodny z prawem, ponieważ nie został uchwalony regulamin nowych rozgrywek, do czego władze ligi są zobligowane przez regulamin współzawodnictwa sportowego PZKosz oraz Ustawę o sporcie kwalifikowanym. W PLK powinny więc zagrać wszystkie chętne zespoły, bez względu na ich hale i budżety.

Według regulaminu Polskiego Związku Koszykówki Znicz mógł złożyć wniosek o wydanie licencji do związku i ten nie mógł jej odmówić. I tak jarosławianie zrobili.

W porównaniu z poprzednim sezonem w PLK nie zagrają Atlas Stal Ostrów Wlkp. i Basket Kwidzyn.