3. kolejka Ekstraklasy: Hit we Wronkach. Lenczyk postraszy Legię

W nadchodzącej serii spotkań najciekawiej zapowiada się rywalizacja Lecha z Polonią Warszawa. Niedzielny mecz we Wronkach może okazać się ostatnim spotkaniem Jacka Grembockiego na ławce trenerskiej "Czarnych Koszul". W sobotę do Warszawy na pojedynek z Legią przyjedzie Cracovia, której w zdobyciu pierwszych ligowych punktów ma pomóc nowy trener - Orest Lenczyk. W piątek pierwsze punkty straciła Polonia Bytom, przegrywając ze Śląskiem 1:2.
Wszystkie bramki zobacz na Ekstraklasa.tv »

Mecze piątkowe

Ruch - Arka 1:0 »

Ruch wygrał po raz drugi z rzędu i udowodnił, że znacznie lepiej niż na Stadionie Narodowym, czuje się na Cichej. Autorem jedynej bramki był Artur Sobiech, dla którego było to drugie trafienie w tym sezonie. Arka mogła to spotkanie zremisować, ale Grzegorz Niciński nie wykorzystał w końcowych minutach rzutu karnego.

Śląsk - Polonia Bytom 2:1 »

Śląsk we Wrocławiu pokonał Polonię Bytom 2:1. Tym razem Wojciech Skaba nie uratował piłkarzy ze Śląska i stracili pierwsze punkty w tym sezonie. Do s kładu Śląska wrócił Sebastian Mila, a zwycięstwo dął gospodarzom Krzysztof Wołczek.

Mecze sobotnie

Piast - Zagłebie 4:1»

Zagłębie po raz trzeci w tym sezonie przegrywa i po raz trzeci daje sobie wbić cztery gole. Piast po dwóch porażkach wreszcie zdobywa pierwsze punkty i robi to w fenomenalnym stylu., mimo, iż Zagłębie objęło w 9. minucie prowadzenie po strzale Iljana Mielcarskeigo. Dwa gole dla Piasta zdobył Kamil Wilczek, po jednym Kamil Glik i Sebastian Olszar

Jagiellonia - Korona 1:0»

Od 33. minuty Jagiellonia prowadzi po świetnej akcji Kamila Grosickiego i Igora Lewczuka. Lewczuk na pograniczu spalonego wpada w pole karne i kieruje piłkę do bramki pomiędzy nogami Cierzniaka.

Legia - Cracovia, godzina 19:15

Na Łazienkowskiej Legia podejmuje Cracovię. W środę krakowianie jako pierwsi w tym sezonie w lidze stracili trenera - Artura Płatka zastąpił Orest Lenczyk. Czy doświadczony trener odmieni los ?Pasów?? Ostatnio w Ekstraklasie ten charyzmatyczny szkoleniowiec prowadził GKS Bełchatów, z którym zdobył wicemistrzostwo Polski.

Wisła - GKS (w Sosnowcu), godzina 20:45

Wisła zagra z bełchatowianami o trzecie z rzędu zwycięstwo w lidze. Zadanie nie wydaje się zbyt trudne, bo GKS na razie rozczarowuje. Drużyna mierzy w pierwszą trójkę, tymczasem przegrała w Bytomiu z Polonią 0:1 i zremisowała u siebie z Jagiellonią Białystok 1:1. - Przed nami jednak spotkanie z Wisłą, znakomite, by się odbudować - uważa jednak Ulatowski.

Mecze niedzielne

Lechia - Odra, godzina 18:45

Biało-zieloni otworzyli nowy sezon od dwóch zwycięstw, w niedzielę mają duże szanse na trzecie. Na Traugutta przyjeżdża bowiem pozostająca bez punktów Odra Wodzisław. - To wcale nie będzie łatwy mecz - powtarzają jak jeden mąż zawodnicy Lechii i zapowiadają, że do spotkania z Odrą przystąpią w pełni skoncentrowani i bez najmniejszego cienia wyższości.

Lech - Polonia Warszawa (we Wronkach), godzina 19:15

- Mecz z Polonią Warszawa będzie dla nas papierkiem lakmusowym - mówi trener Lecha Poznań Jacek Zieliński. Pojedynek z "Czarnymi Koszulami" w niedzielę. Czy wyleczy się na niego Bartosz Bosacki? - Zobaczymy, jak będzie wyglądał po tym urazie. Do meczu jest jeszcze parę dni - mówił jeszcze w czwartek trener "Kolejorza".

Lewandowski: forma strzelecka Lecha jest niesamowita. Chcemy tak w każdym meczu!