F1: Plotki i urojenia wokół powrotu Schumachera

- We wtorek, zgodnie z komunikatem Ferrari, zaczyna mordercze testy w F2007, po nich przejdzie być może nie mniej stresujące badania lekarskie... Ale na początek trochę ploteczek i urojeń - odkrywa je na swoim blogu Bartosz Raj.
- Fanatycy teorii spiskowych już widzieli Schumachera w nowym, tegorocznym bolidzie! Według niektórych relacji na forach internetowych, dzięki satelitarnym możliwościom google'a udało się wyśledzić tajemnicze Ferrari na torze pod Maranello w regionie Emilia-Romania. Sieć pulsuje od plotek: to musiały być nielegalne testy Schumachera, bo zespół nie informował w tym czasie o innych jazdach - pisze na swoim blogu Bartosz Raj.

- Oczywista bzdura, nawet nie dlatego, że technika potrafiąca wysledzić obiekt z kosmosu w rzeczywistym czasie jest dla mas niedostępna - dodaje szybko dziennikarz.

- Fakty są takie, że we wtorek Niemiec rzeczywiście wsiada za ster, ale modelu F2007, który sam wypożyczył i sam za niego zapłacił (podobno - komunikaty z zespołu). Według nieoficjalnych informacji z zespołu Niemiec wyznaczył sobie sześć sesji, każda po ok. 3 godziny, w ciągu dwóch dni. To mordercza dawka obciążeń i kilometrów.

Pod koniec tego tygodnia legendarny kierowca F1 przejdzie oficjalne badania lekarskie, które stwierdzą, czy 40-letnie ciało Niemca będzie w stanie znieść trudy wyścigu o Grand Prix Europy.

Więcej o Schumacherze - czytaj na blogu Raja »