Cały mecz Łukasza Załuski - Celtic Glasgow przegrywa

Przygotowujący się do sezonu Premier League Manchester City pokonał u siebie Celtic Glasgow 2:1. W bramce szkockiego zespołu stanął Łukasz Załuska.

Zobacz fragmenty na Zczuba.tv ?

Wynik otworzył już w 15. minucie Gareth Barry i było to jego pierwsze trafienie dla trenera Marka Hughesa. Wyrównał 9 minut później Chris Killen, ale mecz rozstrzygnął w 53. minucie meczu Craig Bellamy, który cały czas stara się przekonać trenera, że należy mu się miejsce w pierwszym składzie City.

Manchester City, któremu do tego lata wielkie transfery nie wychodziły (klub nie pozyskał m.in. Kaki), w ostatnim okienku dokonał szeregu spektakularnych transakcji. Najpierw za 25 mln funtów przybył Carlos Tevez, dołączyli do niego Roque Santa Cruza (17 mln) i Emmanuela Adebayora (także za 25 mln funtów). Po nieudanych rozmowach w sprawie transferu Johna Terry'ego sprowadzono też Kolo Toure.

W barwach Celticu całe spotkanie rozegrał Łukasz Załuska, którego sprowadzono przed tym sezonem z Dundee United. Drugi Polak w składzie wicemistrzów Szkocji Artur Boruc odpoczywał po ostatnim meczu w eliminacjach Ligi Mistrzów wygranym 2:0 z Dynamem Moskwa.

MAN CITY: Given; Zabaleta, Dunne, Toure (Ben Haim 18), Bridge; Ireland, Barry, De Jong (Adebayor 46); Wright-Phillips (Weiss 72), Robinho (Petrov 72), Bellamy (Tevez 66)

Nie zagrali: Taylor, Richards, Garrido, Etuhu, Vidal, McGivern

CELTIC: Zaluska; Caddis (Hinkel 70), Donati, O'Dea, Naylor (Fox 77); McCourt (Ferry 77), Flood (Conroy 77), Crosas (McGeady 70), Mizuno (Fortune 61); Killen (McDonald 61), Samaras (McGinn 77)

Nie zagrali: Boruc, NGuemo

Bukmacherzy na Wyspach stawiają Manchester City na piątym miejscu wśród faworytów do mistrzostwa kraju. Drużyna w poprzednim sezonie zajęła 10. miejsce i do czwartego Arsenalu straciła 22 punkty.