Kadra siatkarzy bez Ignaczaka

Daniel Castellani powołał kadrę na eliminacje do mistrzostw świata. Trwającą od kilku lat rywalizację Piotra Gacka z Krzysztofem Ignaczakiem znów wygrał pierwszy z nich.
Oceń wybór Castellaniego w blogu Przemysława Iwańczyka »

- Zabranie Ignaczaka na mecze Ligi Światowej było sygnałem, że to on jest sprawdzany i musi udowodnić, że jest lepszy od Gacka. Nie udowodnił. Gacek to pewniak, ma świetny sezon ligowy za sobą, Castellani był go pewien - ocenia wybór selekcjonera Wojciech Drzyzga, ekspert Sport.pl i Polsatu Sport.

Gacek jest górą nie po raz pierwszy, ale też zdarzyło się, że rywalizację przegrał. To on, a nie Ignaczak, zdobył przed trzema laty srebrny medal mistrzostw świata. Wtedy libero Resovii wypadł z powodów dyscyplinarnych. W 2008 roku na igrzyska olimpijskie w Pekinie ówczesny selekcjoner Raul Lozano zabrał jednak Ignaczaka.

Emocji tak wielkich jak przy wyborze libero nie wzbudziła rywalizacja na środku bloku między Łukaszem Kadziewiczem i Piotrem Nowakowskim. Wygrał ją Kadziewicz. Drzyzga ocenia: - Podstawowi zawodnicy na tej pozycji to Daniel Pliński i Marcin Możdżonek. Wybór Kadziewicza jest dowodem, że Castellani chce mieć w drużynie graczy doświadczonych, którzy nie pękną w kluczowym momencie. Podobnie było w przypadku Pawła Woickiego, a nie Grzegorza Łomacza.

W reprezentacji nie ma kontuzjowanych wicemistrzów świata: Sebastiana Świderskiego, Mariusza Wlazłego i Michała Winiarskiego.

Eliminacje do mistrzostw świata 2010 rozgrywane będą w Gdyni od 14 do 16 sierpnia. Rywalami Polaków są Francuzi, Słowacy i Słoweńcy. Awansują dwa najlepsze zespoły.

Kadra na el. MŚ: Paweł Zagumny, Paweł Woicki, Jakub Jarosz, Piotr Gruszka, Daniel Pliński, Marcin Możdżonek, Łukasz Kadziewicz, Michał Bąkiewicz, Bartosz Kurek, Zbigniew Bartman, Michał Ruciak, Piotr Gacek.

Wlazły: Brazylia uczy najlepiej - czytaj tutaj »