Jeleń nie zagra dwa miesiące

Jak podała agencja AFP Ireneusz Jeleń będzie musiał przejść operację kontuzjowanej pachwiny. Jego przerwa w grze potrwa co najmniej dwa miesiące. Oznacza to, że nie zagra we wrześniowych meczach kadry o wszystko w eliminacji MŚ z Irlandią Płn. i Słowenią.
W czerwcu Jeleń miał w Polsce operację kręgosłupa. Zrezygnował z wyjazdu na zgrupowanie kadry do RPA, by wyleczyć się na wrześniowe mecze z Irlandią Płn. i Słowenią w eliminacjach mundialu. - Łykanie tabletek i leczenie farmakologiczne nie pomogło - mówił Sport.pl menedżer piłkarza Tomasz Kaczmarczyk. - Irek spróbował trenować w piątek, ale ból nie ustąpił.

Jak podał klub Jeleń przejdzie operację przepukliny pachwinowej. Według wstępnych założeń napastnik Auxerre będzie gotowy do gry za dwa miesiące. Oznacza to, że nie tylko opuści start rozgrywek ligi francuskiej i sierpniowe zgrupowanie kadry, ale też nie zagra we wrześniowych meczach eliminacji MŚ w RPA z Irlandią Północną i Słowenią.

W ostatnim sezonie Jeleń był czołowym napastnikiem Auxerre w lidze francuskiej. Zdobył 14 bramek i zajął czwarte miejsce w klasyfikacji strzelców.

Reprezentacja bez Ebiego Smolarka? - czytaj tutaj »