Jeleń: Wierzę w reprezentację Polski beze mnie

PRZEGLĄD PRASY. - Na razie nie wiadomo, jak poważny jest uraz, ale wiadomo tylko, że to przepuklina pachwinowa - mówi w rozmowie z ?Rzeczpospolitą? Ireneusz Jeleń. Kontuzja wykluczy go z sierpniowego sparingu kadry z Grecją.
Jeleń nie wie jeszcze na ile poważny jest to uraz. Podobne kontuzje można wyleczyć w kilka tygodni, ale czasem potrzebna jest operacja i wtedy powrót do zdrowia trwa znacznie dłużej. Jeśli Jeleń szybko się nie wykuruje może opuścić mecze eliminacji do MŚ w RPA. - Mam nadzieję, że operacja będzie zbędna, ale nawet jeśli nie zdążę z powrotem do zdrowia, wierze w reprezentację Polski beze mnie - powiedział piłkarz.

Napastnik Auxerre jest spokojny o swój powrót do zdrowia. - W zeszłym sezonie też zaczynałem od kontuzji, a później potrafiłem osiągnąć szczyt formy w odpowiednim momencie - mówi.

Jeleń cieszy się, że jest już pełnoprawnym członkiem kadry Leo Beenhakkera. - Kiedyś dostawałem pojedyncze spotkania na jakieś sparingi, ale wiosną Beenhakker ostatecznie się do mnie przekonała, wie na co mnie stać i wie że z chęcią przyjadę na zgrupowanie reprezentacji. To działa w dwie strony. kadra może skorzystać na mnie ja na kadrze - powiedział Jeleń.

Reprezentacja bez Ebiego Smolarka? - czytaj tutaj »