Gabriel Heinze oficjalnie piłkarzem Olympique Marsylia

Real Madryt potwierdził w piątek w nocy na swojej oficjalnej stronie internetowej, że Gabriel Heinze zdecydował się na przejście do Olympique Marsylia.
31-letni defensor związał się z wicemistrzem Francji trzyletnią umową, lecz suma transferu nie została ujawniona.

Heinze, który już wcześniej pozytywnie przeszedł wszystkie testy medyczne i uzgodnił warunki indywidualnego kontraktu nie krył zadowolenia podczas swojej prezentacji. - Negocjacje przebiegły błyskawicznie. Cel klubu jest jasny, dlatego tutaj jestem. Wszystkie wielkie kluby zawsze walczą o tytuły i właśnie na takowe będę ciężko pracował.

Były obrońca PSG zdradził, że decyzja by opuścić szeregi drużyny ze Santiago Bernabeu była wyłącznie jego wyborem, choć zawodnik nie ukrywa, że trener Manuel Pellegrini nie widział dla niego miejsca w składzie Realu.

- Zagrałem dwa wspaniałe sezony w Realu, znalazłem w nich wiele przyjemności. Ale życie piłkarza jest trudne. Jesteśmy zmuszeni do zmiany klubów. Teraz jestem dumny, z tego że jestem w Marsylii i z pewnością dam z siebie wszystko.

Szkoleniowiec drugiej drużyny poprzedniego sezonu Ligue 1 nie stroni od pochlebstw w strone swojego nowego piłkarza: - To typowy argentyński obrońca. Kocha walkę, jest twardy, ale przy tym niezwykle zaawansowany technicznie.