10 chińskich piłkarzy ostro ukaranych za atak na sędziego

Chińska federacja ukarała 10 zawodników Tianjin City za zaatakowanie sędziego podczas meczu rozgrywanego w ramach China National Games. Jeden dostał karę dożywotniego zawieszenia
Będą zawieszać "nurków" »

Incydent miał miejsce podczas niedzielnej porażki zespołu z 1:3 w spotkaniu rundy grupowej z Beijing. Impreza rozgrywana jest co cztery lata.

Napastnik Zhao Shitong, który gonił sędziego He Zhibiao przez prawie 30 metrów i powalił go na ziemię, został zdyskwalifikowany dożywotnio.

Sześciu innych piłkarzy dostało karę zawieszenia na "co najmniej" dwa lata, pozostali dostali po 5 i 10 meczów kary.

Futboliści uczestniczący w "chińskiej olimpiadzie" to zazwyczaj młodzi drugoligowcy, którzy chcą pokazać się z dobrej strony i zachęcić kluby z ekstraklasy do zainteresowania się nimi.

Nagrania telewizyjne pokazały, jak policja, ochrona i służby bezpieczeństwa oraz działacze bezskutecznie próbują zapobiec atakowi na sędziego.

Kłopoty chińskiej piłki nożnej to kiepskie sędziowanie, korupcja i gracze z nadmiernym temperamentem. Działacze związkowi zapowiedzieli jednak zbudowanie ligi na miarę angielskiej Premier League, co zająć ma według nich od 10 do 15 lat.