F1: Epsilon Euskadi zastąpi BMW Sauber?

Wycofanie się wraz z końcem sezonu BMW Sauber, otwiera możliwości przed nowymi zespołami, którym FIA nie przyznała prawa startu w 2010 roku. Najszybszym refleksem wykazał się Epsilon Euskadi. - Jeśli tylko pojawi się szansa uczestnictwa w sezonie 2010, rzucimy się na nią - mówi szef zespołu
Czytaj więcej na F1.pl »

Pierwszą ekipą, która wyraziła zainteresowanie takim rozwiązaniem jest Epsilon Euskadi, czyli zespół w którego barwach Robert Kubica wygrał w 2005 roku World Series by Renault. Pomimo świetnej infrastruktury, kandydatura hiszpańskiej stajni została dość nieoczekiwanie odrzucona przez FIA. Szansą na znalezienie się w przyszłorocznej stawce może być środowa decyzja BMW o opuszczeniu Formuły 1.

- Nie przestaliśmy pracować nad projektem, chociaż nie mając pewności, co do przyszłorocznych startów, tempo przygotowań jest teraz nieco niższe - przyznał w rozmowie z Autosport szef Epsilon Euskadi, Joan Villadeprat. - Jeśli tylko pojawi się szansa uczestnictwa w sezonie 2010, rzucimy się na nią, nie mam co do tego żadnych wątpliwości - zapewniał były pracownik m.in. Benettona, McLarena i Ferrari.

Hiszpan nie ukrywał również zdziwienia stanowiskiem, jakie BMW zajęło odnośnie przyszłości w F1. - Jestem zaskoczony, nic tego nie zapowiadało. Niestety tak to już jest z zespołami fabrycznymi, koniec końców, kto inny podejmuje za nie decyzje.

Przypadek BMW pokazuje, że F1 nie powinny rządzić teamy fabryczne