Wypadek Felipe Massy. Kierowca obudził się

- Wyniki tomografii są pozytywne. Kierowca na moment przebudził się - poinformował o stanie Felipe Massy team Brazylijczyka Ferrari. Massa w sobotnich kwalifikacjach uległ fatalnemu wypadkowi, po którym w ciężkim stanie został zabrany do szpitala. Tam przeszedł operację czaszki.
Felipe Massa w niedzielę rano przeszedł badanie komputerowej tomografii głowy. Wyniki są dobre.

- Wyniki tomografii są pozytywne. Kierowca na pewien czas się przebudził i teraz odpoczywa na oddziale intensywnej terapii w szpitalu AEK w Budapeszczcie - brzmi oficjalny komunikat Ferrari, teamu Massy.

Do wypadku Felipe Massy doszło w końcówce drugiej części sobotnich kwalifikacji przed GP Węgier. Gdy Brazylijczyk zbliżał się do zakrętu numer cztery nieoczekiwanie został uderzony w głowę przez metalowy element zgubiony przez jadącego chwilę przed nim rodaka Rubensa Barrichello z Brawn GP-Mercedes. Kierowca Ferrari stracił panowanie nad bolidem, wyjechał na pobocze i z prędkością ponad 200 km/godz wbił się w barierę ochronną ustawioną z opon. Ma pękniętą kość czaszki oraz wstrząśnienie mózgu. Do niedzieli przebywał pod narkozą.

F1 nadal niebezpieczna. Gdyby sprężyna uderzyła niżej, Massa już by nie żył...