Szukają talentów we Wrocławiu

Piłka nożna. Już w niedzielę w stolicy Dolnego Śląska odbędzie się kolejny etap ,,Akademii Orlika", który ma na celu odkrywanie piłkarskich talentów. Program skierowany jest do dzieci w wieku 6-8 lat.
Trening dla najmłodszych adeptów futbolu odbędzie się w niedzielę o godz. 11 na Brochowie przy ul. Wiaduktowej. Młodzi piłkarze zostaną poddani testom sprawnościowym. Najlepsi przejdą do drugiego etapu i będą mogli wziąć udział w trwających cały sierpień ,,Wakacjach z Orlikiem". Imprezę we Wrocławiu uświetnią swoją wizytą: Dariusz Dziekanowski, Waldemar Prusik, Janusz Sybis i - być może - także Ryszard Tarasiewicz.

W każdym z województw zostanie wyselekcjonowanych 90 najzdolniejszych zawodników, którzy trafią pod skrzydła ,,Akademii Orlika". Stamtąd po roku treningów najbardziej utalentowani przeniosą się do klubów piłkarskich. Szkolenia w województwie dolnośląskim będą odbywać się we Wrocławiu, Oławie i Dzierżoniowie.

Organizatorem inicjatywy jest Bank Zachodni WBK, partnerem Stowarzyszenie Byłych Piłkarzy, a patronat nad całym programem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.