Drużyny Ligi Europejskiej 2009/2010

W dwunastu grupach Ligi Europejskiej znaleźli się m.in. Łotewski Ventspils i Mołdawski Sheriff Tyraspol. W fazie grupowej nie zabraknie ciekawych meczów, jak Lazio - Villarreal, czy Panathinaikos - Galatasaray.
Grupy:

Grupa A:

Ajax Amsterdam, Anderlecht, Dinamo Zagreb, FC Timisoara

Grupa B

Valencia, Lille, Slavia Praga, Genoa

Grupa C:

Hamburg SV, Celtic, Hapoel Tel Awiw, Rapid Wiedeń

Grupa D:

Sporting, Heerenvee, Hertha Berlin, FK Ventspils

Grupa E:

AS Roma, FC Basel, Fulham, CSKA Sofia

Grupa F:

Panathinaikos, Galatasaray, Dinamo Bukareszt, Sturm Graz

Grupa G:

Villarreal, Lazio, Levski Sofia, Salzburg

Grupa H:

Steaua Bukareszt, Fenerbahce, Twente Enschede, Sheriff Tiraspol

Grupa I:

Benfica, Everton, AEK Ateny, BATE Borysow

Grupa J:

Shakhtar, Club Bruges, Partizan Belgrad, Toulouse

Grupa K:

PSV, FC Kopenhaga, Sparta Praga, CFR Cluj

Grupa L:

Werder, Austria Wiedeń, Athletic Bilbao, Nacional Madeira

IV runda eliminacji:

Lech Poznań (Polska) - Club Brugge (Belgia) 1:0; 0:1, karne 3:4

Rapid Wiedeń (Austria) - Aston Villa (Anglia) 1:0; 1:2

Metallurg Donieck (Ukraina) - Austria Wiedeń (Austria) 2:2; 2:3

Sturm Graz (Austria) - Metalist Charków (Ukraina) 1:1; 1:0

PAOK Saloniki (Grecja) - SC Heerenveen (Holandia) 1:1; 0:0

Dinamo Zagrzeb (Chorwacja) - Heart of Midlothian (Szkocja) 4:0; 0:2

Werder Brema (Niemcy) - FK Aktobe (Kazachstan) 6:3; 2:0

Everton (Anglia) - Sigma Ołomuniec (Czechy) 4:0; 1:1

BATE Borysów (Białoruś) - Litex Łowecz (Bułgaria) 0:1; 4:0

NAC Breda (Holandia) - FC Villarreal (Hiszpania) 1:3; 1:6

FC Fulham (Anglia) - Amkar Perm (Rosja) 3:1, 0:1

Galatasaray Stambuł (Turcja) - Levadia Tallin (Estonia) 5:0; 1:1

FK Teplice (Czechy) - Hapoel Tel Awiw (Izrael) 1:2; 1:1

Twente Enschede (Holandia) - Karabach Agdam Baku (Azerbejdżan) 3:1; 0:0

AS Roma (Włochy) - MFK Koszyce (Słowacja) 3:3; 7:1

Dynamo Moskwa (Rosja) - CSKA Sofia (Bułgaria) 0:0; 1:2

KRC Genk (Belgia) - OSC Lille (Francja) 1:2; 2:4

PSV Eindhoven (Holandia) - Bnei Yehuda Tel Awiw (Izrael) 1:0; 1:0

Lazio Rzym (Włochy) - IF Elfsborg Boras (Szwecja) 3:0; 0:1

Trabzonspor (Turcja) - FC Toulouse (Francja) 1:3; 1:0

Partizan Belgrad (Serbia) - MSK Żylina (Słowacja) 1:1; 2:0

FK Baku (Azerbejdżan) - FC Basel (Szwajcaria) 1:3; 1:5

Ajax Amsterdam (Holandia) - Slovan Bratysława (Słowacja) 5:0; 2:1

Szachtar Donieck (Ukraina) - Sivasspor (Turcja) 3:0; 2:0

Broendby Kopenhaga (Dania) - Hertha BSC Berlin (Niemcy) 2:1; 1:3

Athletic Bilbao (Hiszpania) - Tromsoe IL (Norwegia) 3:2; 1:1

FK Sarajewo (Bośnia i Hercegowina) - CFR Cluj (Rumunia) 1:1; 1:2

Steaua Bukareszt (Rumunia) - St Patrick's Athletic (Irlandia) 3:0; 2:1

Sparta Praga (Czechy) - NK Maribor (Słowenia) 2:0; 1:0

Zenit Sankt Petersburg (Rosja) - Nacional Funchal (Portugalia) 3:4; 1:1

CFC Genoa (Włochy) - Odense BK (Dania) 3:1; 1:1

Dinamo Bukareszt (Rumunia) - Slovan Liberec (Czechy) 0:3; 3:0, karne 9:8

EA Guingamp (Francja) - Hamburger SV (Niemcy) 1:5; 1:3

FC Sion (Szwajcaria) - Fenerbahce Stambuł (Turcja) 0:2; 2:2

Slavia Praga (Czechy) - Crvena Zvezda Belgrad (Serbia) 3:0; 1:2

Benfica Lizbona (Portugalia) - Worskła Połtawa (Ukraina) 4:0; 1:2

FC Vaslui (Rumunia) - AEK Ateny (Grecja) 2:1; 0:3

Stabaek IF (Norwegia) - Valencia CF (Hiszpania) 0:3; 1:4

III runda eliminacji:

Bnei Yehuda Tel Awiw (Izrael) - Pacos Ferreira (Portugalia) 1:0 (0:0); 1:0 (1:0)

OFK Petrovac (Czarnogóra) - Sturm Graz (Austria) 1:2 (1:0); 0:5 (0:2)

Rabotnicki Skopje (Macedonia) - Odense BK (Dania) 3:4 (2:2); 0:3 (0:0)

FC Honka Espoo (Finlandia) - FK Karabag Agdam (Azerbejdżan) 0:1 (0:0); 1:2 (1:1)

Fredrikstad FK (Norwegia) - Lech Poznań (Polska) 1:6 (0:3); 2:1 (2:0)

IFK Goeteborg (Szwecja) - Hapoel Tel Awiw (Izrael) 1:3 (1:0); 1:1 (0:1)

Valerenga Oslo (Norwegia) - PAOK Saloniki (Grecja) 1:2 (1:2); 1:0 (0:0)

Vojvodina Nowy Sad (Serbia) - Austria Wiedeń (Austria) 1:1 (1:1): 2:4 (1:1)

Broendby Kopenhaga (Dania) - Legia Warszawa (Polska) 1:1 (0:1); 2:2 (1:1)

Metalurg Donieck (Ukraina) - Interblock Lublana (Słowenia) 2:0 (1:0); 3:0 (0:0)

Vetra Wilno (Litwa) - FC Fulham (Anglia) 0:3 (0:1); 0:3 (0:0)

Tromsoe IL (Norwegia) - Slaven Koprivnica (Chorwacja) 2:1 (0:1); 2:0 (1:0)

CSKA Sofia (Bułgaria) - Derry City (Irlandia) 1:0 (0:0); 1:1 (0:0)

Rapid Wiedeń (Austria) - APOP Kinyras Peyias (Cypr) 2:1 (1:0); 2:2 (1:1, 1:2)

MSK Żilina (Słowacja) - Hajduk Split (Chorwacja) 1:1 (0:0); 1:0 (1:0)

FC Vaduz (Liechtenstein) - Slovan Liberec (Czechy) 0:1 (0:1); 0:2 (0:2)

Steaua Bukareszt (Rumunia) - FC Motherwell (Szkocja) 3:0 (2:0); 3:1 (0:1)

Maccabi Netanya (Izrael) - Galatasaray Stambuł (Turcja) 1:4 (1:1); 0:6 (0:2)

Dinamo Tbilisi (Gruzja) - Crvena Zvezda Belgrad (Serbia) 2:0 (1:0); 2:5 (2:3)

Polonia Warszawa (Polska) - NAC Breda (Holandia) 0:1 (0:1); 1:3 (0:2)

FC Vaslui (Rumunia) - Omonia Nikozja (Cypr) 2:0 (1:0); 1:1 (0:0)

Slavija Sarajevo (Bośnia i Hercegowina) - MFK Koszyce (Słowacja) 0:2 (0:1); 1:3 (1:1)

FC Brugge (Belgia) - FC Lahti (Finlandia) 3:2 (2:1); 1:1 (0:0)

Randers FC (Dania) - Hamburger SV (Niemcy) 0:4 (0:2); 0:1 (0:1)

Fenerbahce Stambuł (Turcja) - Honved Budapeszt (Węgry) 5:1 (3:0); 1:1 (1:0)

St Patrick's Athletic (Irlandia) - Krylja Sowietow Samara (Rosja) 1:0 (0:0); 2:3 (0:1)

FK Sevojno (Serbia) - OSC Lille (Francja) 0:2 (0:2): 0:2 (0:1)

PSV Eindhoven (Holandia) - Czerno More Warna 1:0 (0:0); 1:0 (1:0)

AS Roma (Włochy) - KAA Gent (Belgia) 3:1 (0:1); 7:1 (1:0)

FC Aberdeen (Szkocja) - Sigma Ołomuniec (Czechy) 1:5 (1:1); 0:3 (0:3)

Helsingborgs IF (Szwecja) - FK Sarajevo (Bośnia i Hercegowina) 2:1 (1:1); 1:2 (1:1, 1:2, karne 4:5)

HNK Rijeka (Chorwacja) - Metallist Charków (Ukraina) 1:2 (0:1); 0:2 (0:1)

KR Reykjavik (Islandia) - FC Basel (Szwajcaria) 2:2 (2:0); 1:3 (1:1)

Athletic Bilbao (Hiszpania) - Young Boys Berno (Szwajcaria) 0:1 (0:1); 2:1 (1:0)

Sporting Braga (Portugalia) - IF Elfsborg (Szwecja) 1:2 (0:1); 0:2 (0:2)

II runda eliminacji:

Olimpi Rustawi (Gruzja) - Legia Warszawa 0:3 (0:1); 0:1 (0:1)

Dinamo Tbilisi - Metalurgs Lipawa (Łotwa) 3:1 (1:0); 1:2

FK Karabag Agdam (Azerbejdżan) - Rosenborg Trondheim 1:0 (1:0); 0:0

OFK Petrovac (Czarnogóra) - Anorthosis Famagusta 3:1 - po dogrywce, 2:1 (1:1); 1:2

MTZ RIPA Mińsk - Metalurg Donieck 1:2 (1:1); 0:3

Rabotnicki Skopje (Macedonia) - Crusaders Belfast 4:2 (2:0); 1:1

FC Dinaburg (Łotwa) - Bnei Yehuda Tel Awiw 0:1 (0:1); 0:4

FC Valletta - St Patrick's Athletic (Irlandia) 0:1 (0:0); 1:1

FC Lahti - NK Gorica (Słowenia) 2:0 (0:0); 0:1

Gandzasar Kapań (Armenia) - NAC Breda 0:2 (0:2); 0:6

Flora Tallin - Broendby Kopenhaga 1:4 (0:3); 1:0

Polonia Warszawa - AC Juvenes Dogana (San Marino) 4:0 (2:0); 1:0

HJK Helsinki - Vetra Wilno 1:3 (1:2); 1:0

FBK Kowno - FK Sevojno (Serbia) 1:1 (0:0); 0:0

Dacia Kiszyniów (Mołdawia) - MSK Żilina (Słowacja) 0:1 (0:1); 0:2

FC Santa Coloma (Andora) - FC Basel 1:4 (1:3); 0:3

Haladas Szombathely (Węgry) - Elfsborg Boras (Szwecja) 0:0 (0:0); 0:3

Randers FC (Dania) - Suduva Mariampol (Litwa) 1:1 (1:0); 1:0

Slaven Koprivnica (Chorwacja) - Milano Kumanovo (Macedonia) 8:2 (2:0); 4:0

Tromsoe IL (Norwegia) - Dinamo Mińsk 4:1 (1:0); 0:0

AE Larisa - KR Reykjavik 1:1 (1:0); 0:2

FC Iskra Stali (Macedonia) - Czerno More Warna 0:3 (0:1); 0:1

Maccabi Netanja (Izrael) - Sliema Wanderers (Malta) 3:0 (0:0); 0:0

FC Vaduz (Liechtenstein) - FC Falkirk (Szkocja) 2:0, po dogr. (1:0, 1:0); 0:1

Spartak Trnava (Słowacja) - FK Sarajewo 1:1 (1:0); 0:1

Ujpest Budapeszt - Steaua Bukareszt 1:2 (0:0); 0:2

HB Torshavn (Wyspy Owcze) - Omonia Nikozja 1:4 (0:1); 0:4

Vllaznia Szkodra (Albania) - Rapid Wiedeń 0:3 (0:0); 0:5

KAA Gent - Naftan Nowopołock (Białoruś) 1:0 (0:0); 1:2

FC Derry City (Irlandia) - Skonto Ryga 1:0 (0:0); 1:1

Galatasaray Stambuł - Toboł Kostanaj (Kazachstan) 2:0 (0:0); 1:1

HNK Rijeka (Chorwacja) - FC Differdingen (Luksemburg) 3:0 (2:0); 0:1

Siroki Brijeg (Bośnia i Hercegowina) - Sturm Graz 1:1 (0:1); 1:2

Slavija Sarajewo - AB Aalborg 3:1 (1:0); 0:0

Crvena Zvezda Belgrad - Rudar Velenje (Słowenia) 4:0 (1:0); 1:0

FC Motherwell (Szkocja) - Flamurtari Vlora (Albania) 8:1 (6:0); 0:1

Helsingborgs IF (Szwecja) - FC Zestafoni (Gruzja) 2:2, po dogr. (1:2, 0:2); 2:1

Fram Reykjavik - Sigma Ołomuniec 0:2 (0:0); 1:1

Bangor City (Walia) - FC Honka Espoo (Finlandia) 0:1 (0:1); 0:2

I runda eliminacji:

Okszeptes Kokszetau (Kazachstan) - Zimbru Kiszyniów (Mołdawia) 0:2, 2:1 - pierwszy mecz

FC Zestafoni (Gruzja) - Lisburn Distillery (Irlandia Północna) 6:0, 5:1

MIKA Asztarak (Armenia) - Helsingborgs IF (Szwecja) 1:1, 1:3

Irtysz Pawłodar (Kazachstan) - Haladas Szombathely (Węgry) 2:1, 0:1

Inter Baku (Azerbejdżan) - Spartak Trnava (Słowacja) 1:3, 1:2

MTZ RIPO Mińsk (Białoruś) - Sutjeska Niksić (Czarnogóra) 2:1, 1:1

Renova Kepiste (Macedonia) - Dinamo Mińsk (Mińsk) 1:1, 1:2

Bnei Yehuda Tel Awiw (Izrael) - Simurq Baku (Azerbejdżan) 3:0, 1:0

FC Birkirkara (Malta) - Slaven Belupo Koprivnica (Chorwacja) 0:0, 0:1

Nomme Kalju Tallin (Estonia) - FC Dinaburg (Łotwa) 0:0, 1:2

Vetra Wilno (Litwa) - CS Grevenmacher (Luksemburg) 3:0, 3:0

Rosenborg Trondheim (Norwegia) - NSI Runavik (Wyspy Owcze) 3:1, 3:0

B36 Torshavn (Wyspy Owcze) - Olimpi Rustawi (Gruzja) 0:2, 0:2

Dinamo Tirana (Albania) - FC Lahti (Finlandia) 2:0, 1:4

Rudar Velenje (Słowenia) - Trans Narva (Estonia) 3:1, 3:0

Vllaznia Szkodra (Albania) - Sligo Rovers (Irlandia) 1:1, 2:1

UN Kaerjeng 97 (Luksemburg) - Anorthosis Famagusta Larnaka (Cypr) 1:2, 0:5

Llanelli AFC (Walia) - FC Motherwell (Szkocja) 0:3, 1:0

TNS Llansantffraid (Walia) - Fram Reykjavik (Islandia) 1:2, 1:2

Polonia Warszawa (Polska) - Buducnost Podgorica (Czarnogóra) 0:1, 2:0

Siroki Brijeg (Bośnia i Hercegowina) - Bananc Erywań (Armenia) 0:1, 2:0

Linfield FC (Irlandia Północna) - Randers FC (Dania) 0:3, 0:4

Keflavik IF (Islandia) - FC Valletta (Malta) 2:2, 0:3

Eliminacje Ligi Mistrzów 2009/2010 - czytaj tutaj »